تازه های پیشگیری بهتر از درمان


بیرون زدگی دیسک کمر,دیسک کمر,دلایل بیرون زدگی دیسک کمر

چه کسی دچار بیرون زدگی دیسک کمر میشود؟

معمولا وقتی بیماری را به دلیل درد کمر و درد سیاتیک ویزیت میکنم و بیرون زدگی دیسک کمر به عنوان علت…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


چگونه در طوفان گرد و خاک سلامت بمانیم؟طوفان موجب ابتلا افراد به انواع بیماری‌ها به ویژه مشکل‌های تنفسی و بینایی می‌شود

 

ورود گرد و خاک به داخل ریه، چشم و بینی، با ابتلا به بیماری‌های مختلف همراه است، اما با برخی راهکار‌های ساده می‌توان میزان آسیب این پدیده های آب و هوایی را کاهش داد.

طوفان گرد و خاک، شن و ماسه ازجمله پدیده‌های طبیعی غیرقابل پیش بینی است. دراثر این پدیده باد با قدرت بالا ذره‌های گرد و خاک را همراه خود حمل کرده و این اتفاق سبب ایجاد طوفان، کاهش دید افقی و ابتلای افراد به انواع بیماری‌های به ویژه مشکل‌های تنفسی و بینایی می‌شود.

 

کودکان، سالمندان، مبتلایان به بیماری‌های تنفسی و آلرژی ها، مبتلایان به بیماری‌های چشمی، زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن از جمله سرطان که سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف شده است، بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری و انواع مشکل‌های تنفسی قرار دارند.

 

طوفان گرد و خاک، شن و ماسه ازجمله پدیده‌های طبیعی غیرقابل پیش بینی است

 

کارشناسان برای حفظ سلامت وجلوگیری از آسیب در وضعیت گرد و خاک به افراد به ویژه گروه‌های در معرض ریسک سلامت توصیه می‌کنند تا مساعد شدن وضعیت آب و هوا از منزل خارج نشوند. همچنین استفاده از پنجره‌های دو یا سه جداره، استفاده از عایق‌های پلیمری کنار پنجره، استفاده از ماسک فیلتر دار، عینک، لباس‌های پوشیده و کلاه درهنگام خروج از منزل و قرار داشتن درمعرض آلودگی از جمله موارد تاثثیر گذار در این زمینه است.

 

درهنگام گرفتار شدن در توفان شن و ماسه هرگز در مناطق کم ارتفاع، دامنه کوه‌ها و حفره‌ها پناه نگیرید، زیرا امکان مدفون شدن زیر انبوهی از شن و ماسه وجود دارد.

 

درصورتی که به طور ناگهانی درمعرض توفان گرد و غبار قرار گرفتید و ماسک یا عینک و کلاه در اختیار ندارید، یک دستمال پارچه ای یا چند لایه دستمال کاغذی را مرطوب کرده و جلوی بینی خود قرار دهید تا میزان ورود مواد آلوده به مجاری تنفسی کاهش یابد.

 

هنگام گرفتار شدن در توفان شن و ماسه هرگز در مناطق کم ارتفاع و حفره‌ها پناه نگیرید

 

استفاده از ماسک های فیلتر دار بهترین راه کاهش ورود گرد و غبار به مجاری تنفسی است

پنجره‌های ماشین را بالا نگه دارید و هواکش‌های ماشین را ببندید تا گرد و غبار کمتر وارد خودرو شود.

در صورتی که در مناطقی زندگی می‌کنید که سابقه آلودگی هوا، توفان گرد و غبار را دارد همیشه جعبه کمک‌های اولیه حاوی ماسک، اسپری ضد آسم و سایر وسایل امدادی همراه خود داشته باشید.

در صورت احساس تنگی نفس، افزایش ضربان قلب، سرفه و مواردی از این دست بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنید.

 

استفاده از ماسک های فیلتر دار بهترین راه کاهش ورود گرد و غبار به مجاری تنفسی است

 

پس از رسیدن به خانه یا محل کار، دست و صورت خود را شسته و لباس‌ها را تعویض کنید.

درصورتی که به طور ناگهانی با توفان شن مواجه شدید از وسایلی، چون کیف، کوله پشتی، کتاب و مواردی از این دست مانند نوعی سپر برای جلوگیری از ورود گردو خاک به مجاری تنفسی و چشمان خود  استفاده کنید.

 

به اطلاعیه‌ها و اعلان‌های سازمان‌های امدادی و آب و هوا شناسی گوش دهید و تا پایان توفان یا گرد و غبار درمحل امن باقی بمانید.

 

منبع:yjc.irبیشتر بخوانید تا سالم بمانید

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------