بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بیستمین برنامه ماه عسل با حضور زن و شوهر هرمزگانی و پزشکان جهادگراناخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

پا‌های دخترک هرمزگانی که از درمان قطع امید شده بود با تلاش پزشکان جهادگران درمان شد.

به گزارش سرپوش، امروز بیستمین برنامه ماه عسل میزبان زن و شوهری از روستای بهل از بندر جاسک استان هرمزگان است. مرد صیاد و زن خیاط است. چهار سال خانواده زن مخالف ازدواج این دختر و پسرخاله بوده اند و دختر به دلیل علاقه‌ای که به پسرخاله داشت به خانواده اش اصرار کرده که با این ازدواج موافقت کنند. مرد طبق رسم هرمزگان در ابتدای ازدواج مهریه همسرش را پرداخت می‌کند.

 

غلام درباره حرفه صیادی می‌گوید: کشتی‌های چینی با ورود به دریا ماهی‌ها را صید می‌کنند و دریا به تدریج در حال نابود شدن است. 

 

او موضوعی که باعث حضورش در برنامه ماه عسل شده را اینگونه نقل می‌کند: همسرم در بارداری اول که هشت ماهه بود فشارخوش بالا رفت و پزشکان گفتند مادر باید سزارین شود، اما نوزاد فقط یک روز زنده ماند و از دنیا رفت. دو سال گذشت و بچه دار شدیم و همین بلا سر فرزند دومم در دوران جنینی در هفت ماهگی آمد. 

 

طی مشورت‌هایی که با همسرم کردم سر فرزند سومم همسرم زیر نظر یک پزشک قرار گرفت و هر روز انسولین تزریق می‌کرد حدودا ماهی ۸۰۰ - ۹۰۰ هزار تومان هزینه درمان می‌شد. بعد از نه ماه که وقت زایمان رسید، سزارین کرد و پسرم به سلامت به دنیا آمد. نامش را انتظار انتخاب کردیم. بعد از پسرم دختر دیگری به دنیا آمد که نجات نام دارد. سر نجات همسرم به دلیل ناتوانایی جسمی ۲۶ روز باید بستری می‌شد. در این بارداری احتمال به خطر افتادن همسرم هم به دلیل فشار خون بالا بود. اسم نجات را به دلیل سالم ماندن همسر و فرزندم انتخاب کردم. "نجات" به دلیل جثه ریزش شش روز در بیمارستان بستری شد و همین جا بود که متوجه کج بودن پاهایش شدیم. از پزشکان بسیاری برای درمان پای فرزندم پیگیری کردیم و ناامیدمان کرده بودند. آرزو کردم خودم پا نداشتم و دخترم توانایی راه رفتن داشت من به خاطر درمان او بسیار هزینه کردم. 

اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

 

در ادامه برنامه دو پزشک وارد برنامه شدند و یکی از پزشکان گفت: ما با تیم دوستان خود تصمیم به مراجعه به روستا‌ها داشتیم و بیماران را ویزیت می‌کردیم و یا ارجاع به تهران می‌دادیم. در یکی از موارد پسر بچه ۸ ساله‌ای بود که دچار سوختگی گردن و به دنبال آن کجی گردن شده بود و ما تصمیم به جراحی گردن بچه گرفتیم. 

 

پزشک دوم گفت: پزشکان با یکدیگر ارتباط کاری دارند و مواردی پیش می‌آید که بین رشته‌ای است و به دلیل شرایط مالی به پزشک آشنا معرفی می‌شود. در سفر آخری که اواخر سال قبل بود آقای دکتر -پزشک اول برنامه- "نجات" دختر غلام را به من معرفی کردند. "نجات" بهمن ماه به تهران منتقل شد. الان پنجاه درمان "نجات" انجام شده و پنجاه درصد مانده و در طی زمان انجام می‌شود. 

 

در ادامه پس از نمایش تصاویری از عمل پا‌های "نجات" در زمستان ۹۶، غلام و همسرش که دستان دختر کوچکشان را گرفته بودند با پا‌های خودش راهش می‌بردند و به استودیو ماه عسل وارد شدند. 

 

در انتهای برنامه بدو پزشک مهمان، نه پزشک دیگر- پزشک‌های هم تیمی- به جمع دوستان خود پیوستند. از این تیم ۱۱ نفره دو پزشک خانم بودند. تیم "جهادگران سلامت" ۳۰ نفره هستند. درمان این بیمار سومین موردی است که این گروه پزشکی به طور داوطلبانه انجام داده اند. به پیشنهاد احسان علیخانی، مجری برنامه عسل نام این گروه پزشکی از "جهادگران سلامت" به گروه "نجات" تغییر یافت.

اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------