بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تئاتر «شیروانی داغ» در ایرانشهر به روی صحنه می روداخبار,اخبار فرهنگی وهنری,تئاترشیروانی داغ

ایوب آقاخانی نمایش «شیروانی داغ» را برای اجرا در تماشاخانه «ایرانشهر» آماده می‌کند.

 این نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره تازه‌ترین فعالیت گروه تئاتر «پوشه» بیان کرد: طبق آنچه پیش از این اعلام کرده بودم نمایش جدید خود را بر اساس اقتباسی از نمایشنامه معروف تنسی ویلیامز یعنی «گربه روی شیروانی داغ» آماده کردم که این نمایش با دراماتورژی و بازنویسی متفاوت بر اساس حوادث و حال و هوای نمایشنامه ویلیامز با نام جدید «شیروانی داغ» آماده شده است.

او با اشاره به اینکه دراماتورژی و بازنویسی متن را خودش به همراه یک کارگردان جوان تئاتر به نام رضا بهاروند انجام داده است، ادامه داد: فرایند پیش تولید این نمایش آغاز شده تا آن را از اول آذرماه امسال در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه ببریم.

آقاخانی با اشاره به علاقه شخصی خود به آثار ویلیامز افزود: کارهای این نمایشنامه‌نویس در طول دهه‌ها و اعصار قابل انطباق با شرایط نوع بشر در جوامع مختلف است ولی نمایش ما به صورت ظریفی می‌کوشد که در عین حفظ حال و هوای نمایشنامه اصلی و حتی جغرافیایی آن، مناسب با جامعه و دغدغه های ایران امروز باشد هرچند همچنان فضا و نام‌ها به اثر اصلی وفادار هستند.

به گفته وی در دراماتورژی و بازنویسی این نمایشنامه بعضی مفاهیم پر رنگ‌تر شده ومتناسب با چالش‌های امروز جامعه ما زیر ذره‌بین رفته و درشت‌نمایی شدند.

او در پایان با بیان اینکه نمایش با اسم «شیروانی داغ» اجرا می‌شود و درواقع بخشی از نام نمایشنامه همچنان روی اثر باقی می‌ماند و به این نحو شمولیت نمایشنامه ویلیامز برای جامعه خودمان تضمین قطعی‌تری پیدا کرده است، گفت: «شیروانی داغ» هفت شخصیت خواهد داشت و در حال مذاکره با بازیگران برای اجرای نمایش هستیم تا اثری قابل قبول برای تماشاگران و پیگیران فعالیت‌های مستمر گروه تئاتر «پوشه» روی صحنه ببریم.

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------