بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


مهتاب کرامتی: در دنیای پر از خشونت از ماندلا آرامش را یاد گرفتماخبار,اخبار فرهنگی وهنری,مهتاب کرامتی

نشست خبری فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» با حضور میثم شاه بابایی (کارگردان)، مهدی کریمی تفریشی (تهیه کننده)، و دیگرعوامل ، بازیگران و نمایندگان وزارت امور خارجه در مجتمع رایزن برگزار شد. .

به گزارش روابط عمومی فیلم، در ابتدای نشست میثم شاه‌بابایی (کارگردان فیلم نلسون ماندلا برای همیشه) با اشاره به روند ساخت این فیلم گفت: ساخت این پروژه از زمان فوت ماندلا آغاز شد. مرز بین فیلم داستانی و مستند درباره این فیلم باریک است. ما در این فیلم به دنبال بازسازی مستندگونه نیستیم.

 

این کارگردان با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه از این پروژه حمایت کرده است، گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و کل وزارت امور خارجه از این پروژه حمایت کردند و هرچند ما نگرانی‌ای برای انتخابات نداریم، اما امیدواریم که این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد، زیرا آقای ظریف حتی در سفر هم پیگیر روند ساخت این فیلم بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که فیلم‌هایش شببه به فیلم‌های محمد حسین مهدویان است، گفت: من تا به حال فیلم های ایشان را ندیده‌ام؛ ولی می دانم ایشان فضای مستند را به خوبی بازسازی می‌کند.

 

شاه بابایی در خصوص برنامه ریزی برای اکران این اثر گفت: به ما قول دادند که اگر فیلم تا آخر ماه جولای حاضر شود، بتوانیم در مرکز نمایش‌های بین‌الملل نیویورک اولین نمایش فیلم را داشته باشیم.

 

تهیه‌کننده فیلم نیز گفت: این پروژه می‌تواند نشان‌ خوبی از وضعیت صلح و دوستی ایرانیان باشد. امروز متاسفانه تبلیغات بدی علیه کشور ما در جهان وجود دارد و ساخت فیلم‌ها می‌تواند در اصلاح وجه ایران و تصویر ایران تاثیر بگذارد. وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس این فیلم در پاریس، استرالیا و نیویورک گفت: حمایت‌های خوبی از این فیلم شده و شخص جواد ظریف حتی زمانی که در سفر بودند نیز تلفنی درباره آخرین وضعیت این فیلم سوال می‌کردند.

 

قرار بود در این فیلم نیز فیدل کاسترو به‌صورت پررنگ حضور داشته باشند اما به دلیل فوت ایشان این کار امکانپذیر نشد. بعد از اکران فیلم ما از تمبر یاد بود ماندلا و نمایشگاه عکس پروژه نیز رونمایی خواهیم کرد. وی همچنین گفت: به نظر من نلسون ماندلا، نماد صلح است و تصویر ماندلا با توجه به فداکاری‌هایی که برای کشورش کرده است، نماد برازنده‌ای برای صلح است.

 

مهتاب کرامتی یکی از بازیگران فیلم نیز گفت: آنچه برای من در این فیلم مهم‌تر از فعالیت حرفه‌ای‌ام بود؛ همراهی بود که در این فیلم وجود دارد. از طرف دیگر ماندلا برای من سمبل صبوری و باور بود و من از او آرامش را یاد گرفتم؛ آنهم در دنیایی که پر از خشونت و درگیری است. چه قدر خوب است که در این دنیایی که پر از اتفاقات بد است، می توان به صلح فکر کرد.

 

کرامتی با اشاره به اینکه اصلاً قصد ندارند تا کار بسیار عظیمی انجام بدهند گفت: نباید توقع خود را از یک فیلم بالا ببریم. معتقدم همیشه وقتی با توقع وارد سینما می‌شویم اثری که می‌بینیم راضی‌کننده نیست. ما در این فیلم تلاش می‌کنیم که یک فیلم خوب و قابل قبول بسازیم. فیلم نلسون ماندلا برای همیشه کاملاً‌ با «فرزند چهارم» متفاوت است، زیرا ما در آن فیلم با یک اثر سینمایی مواجه بودیم و فیلمنامه‌ای از پیش‌تعیین شده داشت.

 

پورصمدی فیلمبردار فیلم نیز گفت: حضور در این فیلم برای من جدا از یک پروژه سینمایی به دلیل شخصیت خود ماندلا است، زیرا ماندلا از اخلاقی صحبت می‌کند که کمیاب است. او دیگران را می‌بخشد، اما ظلم‌ها را فراموش نمی‌کند.

 

تیرداد کیایی دیگر بازیگر این فیلم نیز گفت: فکر می کنم که خیلی جامع و کامل درباره این پروژه صحبت شد. به نظرم مهمترین دلیل حضورم در این پروژه برای این بود که میثم شاه‌آبادی هیچ شکی به کاری که انجام می داد، نداشت و این باور برای من ارزشمند است.

 

وی در ادامه جمله‌ای از ماندلا را خواند: «زندگی شگفت انگیز است؛ اگر بدانیم چطور زندگی کنیم».

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------