بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


اهدای نشان درجه یک هنرهای نمایشی به آلبرت کوچویی  اخبارفرهنگی,خبرهای فرهنگی ,آلبرت کوچوی,

آلبرت کوچویی، از گویندگان و برنامه‌سازان پیشکسوت رادیو در زمینه هنرهای نمایشی، گواهینامه درجه یک در رشته هنرهای نمایشی را از شورایعالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.

 آلبرت کوچویی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات اخذ گواهینامه درجه یک در رشته هنرهای نمایشی توضیح داد: انجمن هنرمندان پیشکسوت، برای فعالیت من در زمینه نقد هنرهای نمایشی از دهه ۴۰ در مطبوعات، رادیو و تلویزیون، اهدای این نشان را درخواست داده بودند که در پی آن نشان درجه یک هنری از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد به من اهدا شد.

 

او با اشاره به اینکه دریافت این نشان شرایط خاص خود را دارد، اظهار کرد: شورایعالی انقلاب فرهنگی این گواهی‌نامه را صادر کرد و معیار آن‌ها نقدهای نمایشی بود که در زمینه تئاتر و سینما در دهه ۴۰ و ۵۰ داشتم و تا به امروز هم قطع نشده است.

 

کوچویی همچنین با بیان این مطلب که از فعالیت در مطبوعات در سال‌های اخیر دوری کرده است، مطرح کرد: در حال حاضر به رادیو و تلویزیون متمایل شده‌ام. نزدیک به هشت سال است همکاری‌ام با مطبوعات را قطع کرده‌ام و در همان سال‌ها هم جسته و گریخته فعالیت داشتم. اما پیش آن سردبیری چندین نشریه به ویژه نشریات هنرهای نمایشی را که نقد آن‌ها را خودم می‌نوشتم، بر عهده داشتم. هم اکنون نیز همان نگاه نقد هنرهای نمایشی، تئاتر و سینما را در رادیو دارم.

 

به گزارش ایسنا، تهیه‌کنندگی و گویندگی برنامه‌های متعدد رادیویی، ترجمه‌ی کتاب «کنسرت ناتمام» (مجموعه‌ شعرهای فردریک گارسیا لورکا از انگلیسی به فارسی)، تالیف مجموعه‌ای از برنامه‌های رادیویی در قالب کتابی با عنوان «حرفی برای گفتن»، سردبیری چند نشریه فرهنگی، علمی و ورزشی، ترجمه کتاب «حماسه آشوری قاطینای پهلوان از آشوری به فارسی»، داستان خوانی و کتاب خوانی رمان ایرانی و خارجی، دوبله و صدا پیشگی برنامه های تلویزیون و مستند، نگارش مقالات متعدد در روزنامه ها و مجلات داخلی، تماشا، سینما و تئاتر، نگارش مقالات متعدد در روزنامه‌ها و مجلات خارجی همچون ایندیپندنت، گاردین و تایم، منتقد هنرهای تجسمی و نمایشی، مدرس گزارشگری و روزنامه‌نگاری، برنده جایزه‌ی اول جشنواره‌ی بین‌المللی صدا (۱۳۹۰ و ۱۳۹۱) در کارنامه‌ حرفه‌ای آلبرت کوچویی دیده می‌شود.

 

  اخبارفرهنگی,خبرهای فرهنگی ,آلبرت کوچوی,

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------