بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


چه سرنوشتی در انتظار رمان ایرانی "طلسم پادشاهان رومز" در هالیوود است؟طلسم پادشاهان رومز,رمان طلسم پادشاهان رومز,رمان ایرانی
 
چه سرنوشتی در انتظار رمان ایرانی "طلسم پادشاهان رومز" در هالیوود است؟

جوان است و جویای نام آمده است.
نامش دنیا و شهرتش بابایی است؛ نویسنده ی جوان، توانا و خلّاق ایرانی ساکن آمریکا که هدفش، فتح دروازه‌ی هالیوود است و جهت رسیدن به این مهم، به خلق شاهکاری عظیم، بی‌نظیر و مهم دست یازیده است. اگرچه کارش را به تازگی آغاز کرده امّا قدرت ذهن و خیال و قلمش، بسیار فراتر از تجربه‌ی او در امر نویسندگی است.  سیاره‌ی خیالش را رومز نامیده و تمامی حوادث و اتّفاقات درون آن را در مجموعه رمانی بسیار بزرگ و بی نظیر تحت عنوان "طلسم پادشاهان رومز" _ که به اذعان خودش فراتر از ده جلد عظیم است- به رشته ی تحریر کشانده و در آن گرد آورده است.

 

قدرت قلم، نثری پخته و منسجم، ذهن خلّاق، فضاسازی بکر، پرورش شخصیّت‌های داستان، ترتیب و توالی منطقی حوادث داستان از نقاط منحصر به فرد او در ارائه‌ی رمانش است که بدون شک هر نویسنده‌ی با تجربه یا منتقد ادبی منصف با بررسی آن، مهر تأیید خویش را نثار آن خواهد نمود. او با خلق اتّفاقات و حوادثی بسیار هیجان‌انگیز در سیاره خیالی‌اش، رومز، علاوه بر آنکه دنیای متفاوتی از رمان فانتزی را مقابل دیدگان علاقمندان پر و پا قرص داستان‌ها و رمان‌های ایرانی قرار داده است، در پی آن است تا قدرت ذهن و خیال و قلم خود را بین المللی کرده و این مجموعه رمان بی‌نظیر و جذّاب را به دنیای بزرگ سینمای هالیوود بکشاند و همانند گذشتگان خود در عرصه ی ادب فارسی به جهانیان ثابت کند که: هنر نزد ایرانیان است و بس!


اوّلین جلد از این مجموعه ی جذّاب " عقاب اژدها " نام دارد که در اردیبهشت 1397 از طریق انتشارات ارسطو (چاپ و نشر ایران) به چاپ رسیده و در تمامی کتابفروشی‌ها و نمایشگاه‌های کتاب در دسترس علاقمندان و مخاطبان رمان‌های هیجان انگیز قرار گرفته است و کار ترجمه‌ی انگلیسی این جلد 816 صفحه-ای جهت چاپ در آمریکا و کانادا نیز از چند ماه پیش شروع شده و امید است که تا چند ماه آینده شاهد حضور جلد اوّل این مجموعه رمان بی‌نظیر، "عقاب‌اژدها"، در کتابفروشی‌ها و مراکز پخش این کشورها باشیم. حال باید نشست و منتظر ماند که کی این رمان بسیار زیبا و جذّاب جایگاه واقعی خود را پیدا و راه خود را به دنیای بزرگ سینمای هالیوود باز کند و برگ زرّین دیگری بر افتخارات ایرانیان بیفزاید، هر چند که انتظار می‌رود این رمان بی‌نظیر در کمترین زمان ممکن به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند و این امر نیز بـه نوعی مستلزم حمایت همه جانبه‌ی هموطنان عزیز از تلاش‌های شبانه‌روزی این نویسنده‌ی خلّاق و قدرتمند و معرّفی و بازتاب اثر ارزشمند ایشان به دیگران است تا با تکیه بر پشتوانه‌ی مردمی خود، با قدرت بیشتری در مسیر هالیوود گام بردارد. به امید موفّقیّت برای این نویسنده‌ی توانا و خلّاق!

مختصری از مجموعه طلسم پادشاهان رومز
در سیاره ای تخیلی به نام "رومز" که شباهت زیادی به زمین دارد، سه قاره به نام های "وینوروستاک"، "سناروس" و "لندرفان" وجود دارد و روی این سه قاره جمعاً هفده قلمرو پادشاهی بزرگ قرار دارند که مردم آنها هر کدام با آداب و رسوم و اعتقادات خاص خود زندگی می کنند. هفده قلمرو روی رومز به قرار زیر می باشند.


1 -قلمرو "سانتیلان" متعلق به خاندان "روداواس" می باشد و در کنار این قلمرو، قلعه ای به نام قلعه ی سیاه وجود دارد که حوادث جلد اول داستان تا حدودی تحت تاثیر آن شکل می گیرند.


 2-قلمرو "انسترا" متعلق به خاندان "رام" است و دو قلمرو کوچک "فراستو"و "اینگلان" نیز ضمیمه‌ی آن می باشند.


3- قلمرو "کوه نور"متعلق به خاندان "بارهرون" است.


4- قلمرو "هلرانت" متعلق به خاندان "هلرانت" است که آنها بر سر  قلعه ی سیاه با "روداواسی"ها جنگ و جدال دارند.


5-قلمرو "لنتال" متعلق به خاندان "روتان" است و سه قبیله ی "کلیتی"، "مانس" و "روهافان" که به "قبیله های ارواح" معروف هستند، در آن جای گرفته اند.


6-قلمرو "دومینپوس" متعلق به خاندان "کلرون".


7-قلمرو "کلاسترو" متعلق به خاندان "راگان"هاست؛ اما به اقتضای شرایط پادشاهی آن در دست یک "روداواسی"به نام "زئور" است.


8-قلمرو "لاولاس" متعلق به آدمخواران وحشی "لاولاس".


9-قلمرو "لیکاگا" متعلق به خاندان "رانتا".


10-قلمرو "ریکلاستا" متعلق به خاندان "آردلان".


11- قلمرو "راموستار" متعلق به خاندان "رامو" .


12-قلمرو "دروکتاک" متعلق به خاندان "تلفا".


13-قلمرو "درولام" متعلق به خاندان  "مارونن".


14-قلمرو "گاگلامون" متعلق به خاندان "کلیندر".


15-قلمرو "انار" متعلق به خاندانی جادویی.


16-قلمرو "ادراسن" متعلق به خاندان "آسکواس" .


17-قلمرو "هنراسانر"متعلق به "کلاغ های گافلنت" .


حوادث و اتفاقاتی روی سیاره ی رومز شکل می گیرد که هر کدام از قلمروها را درگیر مسائل و مشکلاتی می کند و آنها را به سمت سرنوشتی نا معلوم هدایت می‌کند. این اتفاقات و حوادث، با سر باز کردن ناگهانی طلسم های پیشینیان با دخالت شخصیت های داستان آغاز می شوند و حوادث زنجیره ای بعدی را خلق می کنند.

 

اتفاقات و حوادث هیجان انگیزی که به دست "روح بزرگ آنتلام" که تاریخدان و عالم بزرگ رومز است و از زمان شکل گیری رومز تاکنون به ثبت وقایع روی آن می پردازد، ثبت و ضبط می شوند. محل زندگی او زیر رومز است و کسی قادر به دیدن او نیست. "طلسم پادشاهان رومز" نام مجموعه رمان بلندی است که تمامی اتفاقات و حوادث هیجان انگیز مربوط به قلمروهای ذکر شده را در برمی گیرد.

 

این مجموعه رمان بی نظیر و هیجانی شامل چندین جلد حجیم است که در هر جلد، اتفاقات و حوادث مربوط به یک یا چند قلمرو ذکر می شوند. در اولین جلد از این مجموعه ی جذاب که " عقاب اژدها " نام دارد و هم اکنون نیز از طریق انتشارات ارسطو (چاپ و نشر ایران) در دسترس علاقمندان و مخاطبان رمان های هیجان انگیز قرار گرفته است، به ذکر حوادث و اتفاقات مربوط به دو قلمرو "سانتیلان" و "انسترا" پرداخته می شود و داستان از آنجا آغاز می‌شود که یکی از شخصیّت‌های پیچیده‌ی داستان به نام "کوادرا" که از طرف پادشاه سانتیلان به سرپرستی "قلعه‌ی سیاه" گماشته شده بود، از نگاهداشت آن غافل می‌شود و با هجوم یکباره‌ی "هلرانتی"ها آن را از دست می-دهد. او پس از این واقعه به سانتیلان بر می‌گردد و به شکلی هدفمند دنبال غاری اسرارآمیز می‌گردد و در نهایت آن را پیدا می‌کند.

 

او در آن غار با الماس های گرم و تخم های موجودی به نام "عقاب اژدها"- که قرن‌ها از نابودی آنها گذشته است- مواجه می شود و این بار نیز حس زیاده خواهی او و دیگر شخصیّت‌های داستان برای فروش الماس-ها و تخم ها باعث می‌شود از حوادث شومی که در انتظار آنهاست غافل شوند و سرنوشت قلمرو سانتیلان را نیز به سمت و سوی -نامعلومی سوق دهند. در کنار اتّفاقاتی که در سانتیلان در حال رخ دادن است، قلمرو انسترا نیز دستخوش تحوّلاتی می گردد. پیش از این "شُلروس" جدّ بزرگ مردم قلمرو انسترا توانسته بود با ابزاری جادویی به نام "چهار آیینه" اعضای بدن خود را در کوه‌های ولانیس پنهان کند تا از گزند دشمنان محفوظ بماند. او ششصد سال عمر کرد؛ امّا در نهایت به شکل کاملاً اتفاقی با شمشیری جادویی "دراگال" از بین رفت و در کوه ولانیس دفن شد.

 

در قلمرو انسترا چند شئ جادویی وجود دارند که بیشتر پادشاهان و بزرگان قلمروهای دیگر برای به دست آوردن آنها دست به توطئه می‌زنند. یکی از این افراد، تدورا آردلان نوه‌ی پادشاه ریکلاستاست که با یک برنامه‌ریزی خاص وارد انسترا می شود و به دنبال "چهار آیینه" که یکی از با ارزش‌ترین اشیای جاویی انستراست، می‌گردد؛ امّا بر اثر بی‌احتیاطی‌هایی که از او سر می زند، نیّت او آشکار می شود و...

راههای ارتباطی جهت سفارش کتاب یا ارتباط با نویسنده:
www.donyababaei.com

www.instagram.com/daniababaei
http://chaponashr.ir/phone.php?book=16303
http://chaponashr.ir/daniababaei
انتشارات ارسطو (چاپ و نشر ایران): 09120239255
 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------