«غیرمجاز» از سرنوشت بچه‌های طلاق می‌گوید/ به دادسراها سر زدیم  اخبار فرهنگی ,خبرهای  فرهنگی ,غیرمجاز

تهیه کننده «غیرمجاز» می‌گوید این فیلم درباره سرنوشت بچه های طلاق است و تلاش دارد به خانواده‌ها نشان دهد چه خطراتی پیش روی این بچه ها است. 

محمدحسین عامری پویا تهیه کننده فیلم سینمایی «غیرمجاز» به کارگردانی حسن یکتاپناه درباره این فیلم به خبرنگار مهر گفت: این فیلم از چهارشنبه ۱۰ آبان ماه اکران عمومی می‌شود و به نظرم می تواند ارتباط خوبی با مخاطبان برقرار کند زیرا «غیرمجاز» یک دغدغه اجتماعی را روایت می کند. خیلی از خانواده ها با اعضای ۱۷ تا ۲۲ سال خود مشکل دارند از همین رو دخترها و پسرها از خانواده فرار و فکر می کنند بیرون از خانه به اهداف خود می رسند، همه به حرف های آنها گوش می کنند و کعبه آمال خود را بیرون از خانه می بینند. «غیرمجاز» به این موضوع پرداخته است که بعد از جدایی از خانواده چه اتفاقی برای عضو جدا شده رخ می دهد و چه فسادهایی در کمین آنها است.

 

عامری پویا بیان کرد: ما پیشنهاد می کنیم که خانواده ها به همراه فرزندان خود به تماشای این فیلم بنشینند چون در این صورت در روابط خود با فرزندانشان تجدیدنظر می کنند. هرچند فیلم های متعددی درباره این موضوع ساخته شده و هر کارگردانی از نگاه خود به روایت این مساله پرداخته اما کارگردان این فیلم که دارای ۲۰ جایزه بین المللی است نگاه ویژه ای به این موضوع داشته و این مساله دغدغه او بوده است از همین رو فکر می کنیم با مخاطبان ارتباط زیادی برقراری می کند.

 

این تهیه کننده گفت: هنگامی که طلاق جاری می شود برخی فکر می کنند تنها زن و شوهر از هم جدا می شوند در حالی که قربانیان اصلی این موضوع فرزندان هستند. اگر پدر و مادرها ببینند در هنگام طلاق چه اتفاق هایی در کمین فرزندان آنهاست قطعا در تصمیم خود تامل بیشتری می کنند. «غیرمجاز» همین موضوع را روایت می کند که بعد از طلاق چه اتفاقاتی برای فرزندان رخ می دهد.

 

عامری پویا بیان کرد: ما قبل از تولید و در زمان نگارش فیلمنامه «غیر مجاز» به دادسراهای زیادی سر زدیم و خیلی از خانواده ها می گفتند ای کاش طلاق نمی گرفتیم تا فرزندانمان، بچه های طلاق نمی شدند.

 

این تهیه کننده عنوان کرد: این فیلم ۲ سال و نیم در صف اکران قرار داشت و ما ناچار باید «غیرمجاز» را در همین زمان اکران می کردیم زیرا در غیر این صورت باز هم نمایش آن به عقب می‌افتاد. به هرحال رانت اکران در سینمای ایران وجود دارد با این وجود اگر یک فیلم خوب باشد در هر فصلی که اکران شود مخاطب خود را جذب کند.

 

وی در پایان اظهار کرد: ما برای تبلیغات این فیلم برنامه ریزی وسیعی کردیم و از جاهای مختلف برای این امر کمک خواسته ایم اما صدا و سیما همراهی نمی کند و تنها تعداد ۶۸ تبلیغ به ما داده که بسیاری از آنها در حد زیرنویس است. تلویزیون برخلاف شعارهایی که درباره حمایت از محصولات فرهنگی می دهد در عمل این کار را انجام نمی دهد و حمایت سلیقه ای دارد.

 از بازیگران بیشتر بدانید

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------