توضیحات پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره بنزین 1500 تومانی!اخبار,اخبار اقتصادی,بنزین

پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره سوء برداشت‌ها مبنی بر درآمد دولت در بودجه سال ۹۷ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش میزان، پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشته است انتشار یک گزارش خبری درباره یکی از راه‌های تامین درآمد برای دولت به منظوراشتغالزایی در بودجه ۹۷ در این پایگاه با سوء برداشت‌هایی همراه بوده است که برای تنویر افکار عمومی توضیح ذیل ارائه می‌شود.

 

در بخشی از گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ذکر شده است که موضوع اشتغالزایی یکی از اصلی‌ترین موضوعات بودجه سال ۹۷ است و دولت در ذیل تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۳۹۷ یکی از راه‌های تامین درآمد برای اشتغالزایی را که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کشور است، افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و اختصاص درآمد حاصل از آن برای این امر در نظر گرفته است. 

 

در تبصره ۱۸ پیش بینی شده است که دولت از این طریق ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد به دست می‌آورد که خود را ملزم می‌داند آن را در راه اشتغالزایی هزینه کند. از این رو در ادامه گزارش آمده است که برای تحقق چنین درآمدی، قیمت بنزین و گازوئیل در بودجه سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان «پیشنهاد» شده است. از کلمه «پیشنهاد» کاملا مشخص است که این موضوع قطعی نیست و صرفا یک نظر کارشناسی است که نیاز به بحث و بررسی بیشتر دارد و در زمان قطعی شدن به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

اخبار,اخبار اقتصادی,بنزین

 

این در حالی است که در گزارشی که صبح امروز روی خروجی پایگاه اطلا رسانی دولت رفته بود از واژه پیشنهاد در متن خبر استفاده نشده بود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------