بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بررسی پیامد‌های مثبت و منفی بیت‌کوین در مجلساخبار,اخبار اقتصادی,بیت‌ کوین

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی پیامد‌های مثبت و منفی بیت‌کوین در کمیسیون متبوعش خبر داد.

محمد‌رضا پو ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به موضوع ارز الکترونیکی «بیت‌کوین» اظهار داشت: قرار است در جلسات آتی کمیسیون پیامد‌های مثبت و منفی ارزهای الکترونیکی را با حضور مسئولان بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بررسی کنیم.

 

وی افزود: جمع بندی کمیسیون درباره ارز دیجیتال در قالب گزارش برای قرائت در صحن در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار می‌گیرد.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم در این حوزه سرمایه گذاری کرده‌اند و این بازار حجم بسیاری از منابع را به خود اختصاص داده است، گفت: هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی به دنبال دریافت گزارش‌هایی از دستگاه‌های مختلف درباره میزان سرمایه گذاری مردم در این حوزه هستند تا بر اساس این حجم سرمایه گذاری برآورد‌های لازم انجام شود.

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در این حوزه باعث نگرانی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیت کوین هیچ سازمان و نهادی ندارد که تعهدات نقل و انتقال‌ها را بپذیرد و نحوه فعالیت در بیت کوین بر اساس اجماعی است که پدید آورندگان این ارز دیجیتالی به وجود آورده‌اند لذا سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال ریسک بالایی دارد.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه  به هیچ عنوان سرمایه گذاری در بیت کوین که ریسک بالایی دارد را توصیه نمی‌کنیم، افزود: درخواستمان از مردم این است که به این نوع از سرمایه گذاری ورود نکنند.

 

نماینده مردم کرمان در مجلس با ابراز اینکه فرایند ورود به این بازار‌ها نیاز به تخصص کافی  و لازم دارد، تاکید کرد:برخی کلاهبرداری‌ها در این حوزه به سرعت گسترش یافته و افرادی به اسم ورود به این بازار‌ها در حال کلاهبرداری و اخاذی از مردم هستند بنابراین یک نوع جعل در کنار ماهیت پر ریسک این بازار‌ها در حال شکل گیری است که سرمایه گذاری در این نوع بازار‌ها را پر خطرمی‌کند.

 

پور ابراهیمی تصریح کرد: بازاری که نرخ‌های بازدهی بالایی دارد و یا تغییرات نرخ بازدهی شدیدی در آن وجود دارد حتماً فعالیتی پر ریسک است که مبتنی بر واقعیت‌های اقتصادی نیست.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------