بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


یوسف نژاد: قیمت بنزین قطعا 1500 تومان نمی‌شود/ افکار عمومی افزایش قیمت حامل‌های انرژی را قبول نمی‌کنداخبار,اخبار اقتصادی,بنزین

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق اظهار داشت: جهت‌گیری مجلس در تبصره مربوط به افزایش حامل‌های انرژی به شکلی خواهد بود که به مردم فشار وارد نشود؛ مجلس صد در صد تغییراتی را روی آن انجام می‌دهد تا از فشار بر روی مردم جلوگیری شود.

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص افزایش حامل‌های انرژی در بودجه 97، گفت: طبیعتا نقطه نظرها در این خصوص مختلف و متفاوت است. دولت از محل حامل های انرژی 17 هزار و 400 میلیارد تومان درآمد در نظر گرفته است و به موازات آن در جدول دیگری هزینه دیده است .

 

وی تصریح کرد: باید راجع به قیمت حامل های انرژی بحث شود. در این مورد پیشنهادهای بسیاری داریم. کمیسیون تخصصی پیشنهاد می آورند و این پیشنهادها در کمیسیون تلفیق بررسی می شود. 

 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال این است که با افزایش حامل های انرژی به مردم فشار وارد نشود، خاطرنشان کرد: جهت گیری مجلس در تبصره مربوط به افزایش حامل های انرژی به شکلی خواهد بود که به مردم فشار وارد نشود. مجلس صد در صد تغییراتی می دهد تا از فشار بر روی مردم جلوگیری شود.

 

یوسف نژاد ادامه داد: اینکه چه اتفاقی در خصوص قیمت حامل های انرژی می افتد بستگی به پیشنهاد و رای نمایندگان دارد. صد در صد قیمت بنزین 1500 نخواهد بود و تغییر می کند. اما بستگی دارد که پیشنهاد کمیسیون های تخصصی چه باشد و در کمیسیون تلفیق چه پیشنهادی رای بیاورد.

 

وی یادآور شد: ذهنیت عمومی افزایش قیمت حامل های انرژی را قبول نمی کند و آثار تورمی دارد. این افزایش بر روی کالا و خدمات دیگر اثر منفی می گذارد و از نظر روانی هم در جامعه آمادگی برای افزایش حامل های انرژی وجود ندارد اما اینکه چه عددی تصویب می شود، چگونه تصویب می شود و با کدام یک از پیشنهادهای نمایندگان موافقت می شود بستگی به کمیسیون تلفیق دارد. 

 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق اظهار داشت: ممکن است که برخی پیشنهاد حذف تبصره مربوط به افزایش قیمت حامل های انرژی را داشته باشند اما سوال این است که چطور آن 17400 میلیارد تومان را می توانند جبران کنند.

 

اعتمادآنلاین

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------