آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی: افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها فشار زیادی به مردم وارد کرده است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رکود مسکن در سال‌های گذشته و همچنین افزایش ناگهانی قیمت مسکن و اجاره بها فشار زیادی را بر…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تورم تولید ۲۶.۹ درصد شداخبار,اخبار اقتصادی

شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۶ به‌میزان ۲۶.۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده نشان می دهد، شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در آبان ماه ۱۳۹۷ به عدد ۱۸۲.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

 

شاخص مذکور در آبان ماه ۱۳۹۷ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۶۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

همچنین نرخ تورم شاخص کل تولیدکننده طی دوازده ماه منتهی به آبان ماه سال جاری نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان سال گذشته ۲۶.۹ درصد رشد را نشان می دهد. 

 

تورم بخش کشاورزی - جنگلداری و ماهیگیری ۲۳ درصد، تورم حوزه صنعت ۳۵.۸ درصد، تورم بخش حمل و نقل و انبارداری ۲۲.۲ درصد، تورم بخش بهداشت و مددکاری اجتماعی۱۲ درصد، تورم بخش آموزش۱۵.۲ درصد، تورم حوزه اطلاعات و ارتباطات ۱.۲ درصد، تورم بخش هتل و رستوران۱۶.۵ درصد و تورم سایر فعالیت های خدمات عمومی - اجتماعی و شخصی نیز ۱۶.۴ درصد اعلام شده است.

اخبار,اخبار اقتصادی

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------