روند کاهشی قیمت مرغ در بازار/ دست آنفولانزا به مرغ گوشتی نرسیداخبار,اخبار اقتصادی,مرغ

مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان تهران گفت: به خاطر طول عمر کم مرغان گوشتی آنفولانزا به این نوع مرغ سرایت نکرده و خسارتی از این لحاظ متوجه مرغداران نیست.

محمد یوسفی مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان تهران در گفت و گو با ایلنا، در خصوص شیوع آنفولانزای مرغی در مرغداری های تولید مرغ گوشتی اظهار کرد: ما در بین مرغ های گوشتی اصلا مسئله بیماری آنفولانزا را نداریم و مرغداران گوشتی در  این زمینه مشکلی ندارند

 

وی افزود: نژاد مرغ گوشتی و ایمنی بدنی آن با مرغ تخم گذار متفاوت است و طول عمر کوتاه 50 روزه دارد و بعد روانه کشتارگاه می شود اما مرغ های تخم گذار حداقل 80 هفته حداقل عمر دارند و تا 36 ماه هم نگهداری می شوند. این نوع به خاطر تخم گذاری متداوم بدن ضعیف تری هم نسبت به انواع بیماری دارند.

 

یوسفی در رابطه با قیمت مرغ گوشتی خاطرنشان کرد: مرغ گوشتی درب مرغداری 4700 تومان، در کشتارگاه 6400 تومان و در سطح شهر 6750 تومان است که در مقایسه با قبل که این قیمت به 7 هزار تومان رسیده بود، کاهش داشته است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------