واردات ماهی تیلاپیا ممنوع شد

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آغاز بارگیری محموله‌های نفتی ایران از سوی خریداران چینی

یک مقام ارشد نفتی پکن گفت که پروسه خرید نفت ایران همزمان از سوی دو طرف، آغاز شده است. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، چین…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


واردات ماهی تیلاپیا ممنوع شداخبار,اخبار اقتصادی,ماهی تیلاپیا

رئیس سازمان شیلات در نامه‌ای از مهرفرد خواست تا واردات تیلاپیای چینی و بی‌کیفیت را برای حمایت ازتولیدکنندگان داخلی ممنوع کند.

به گزارش ایلنا، واردات ماهی تیلاپیا که این روز‌ها بازار ماهی کشور را به خود اختصاص داده و به گفته برخی تولیدکنندگان ماهی بومی کشور را دچار انزوا کرده است با دستور رئیس سازمان شیلات به مدت ۳ سال ممنوع شد.

 

دراین نامه که توسط حسن صالحی رئیس سازمان شیلات و معاون وزیر جهاد کشاورزی به مهرفرد معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نوشته شده است تاکید شده این ممنوعیت به منظور حمایت از تولیدکنندگان و پرورش دهندگان ماهی‌های بومی مانند قزل آلا و کپور ماهیان و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی درخواست شده است.

 

تولیدکنندگان ماهی‌های بومی تیلاپیا را برای اقتصاد کشور و صنعت ماهیگیری مضر می‌دانند و بار‌ها مسئولان محیط زیست بابت مشکلات زیست محیطی این ماهی هشدار داده‌اند.

 

به گزارش ایلنا، این ماهی از کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین وارد می‌شود به دلیل همه چیز خوار بودن و امکان زنده ماندن در آب‌های آلوده از نظر بهداشتی تایید شده نیست و خطر بالایی در بحث ایجاد بیماری دارد. در ضمن میزان امگای این ماهی هم از ماهی‌های بومی ایران کمتر بوده و کیفیت گوشت بسیار پایینی دارد اما به خاطر ارزان بودن به آن توجه می‌شود.

 

متن نامه فوق الذکر به شرح زیر است:

اخبار,اخبار اقتصادی,ماهی تیلاپیا

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------