آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو

خودروهای خارجی دپو شده در گمرک از ۱۳ بهمن ترخیص می‌شوند

تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تعین تکلیف خودروهای وارداتی ناشی از ثبت سفارش‌های غیرمجاز، ۲۷ دی در "روزنامه رسمی" منتشر شده…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


علیرضا قاسمی فرزاد: نظارت بر قیمت‌ها در ایام‌ پایانی سال و تعطیلات با جدیت انجام‌ می‌شوداخبار,اخبار اقتصادی,بازار میوه

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران گفت: برای تامین میوه شب عید، تمهیدات لازم انجام شده و دغدغه ای از این بابت نداریم.

به گزارش ایلنا، علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: امسال محصولات داخلی سیب و پرتقال، از نظر کمی و کیفی در شرایط مطلوبی قرار دارند و با هماهنگی‌های انجام شده، بارگیری میوه ها از مبدأ ظرف دو روز آینده آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده، برای استان تهران، ۲۵۰۰ تن سهمیه سیب و ۴۰۰۰ تن سهمیه پرتقال مورد نیاز است که با توجه به رویکرد حمایت از تولید داخلی، محصول سیب تماماً از دماوند در استان تهران و محصول پرتقال از منطقه نکا در استان مازندران تامین خواهد شد.

 

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران، با اشاره به ضرورت انتخاب محصول با کیفیت برای توزیع  در بازار شب عید، اظهار داشت: با استقرار نماینده جهاد کشاورزی در مبدأ بارگیری، نظارت کامل بر تحویل محصول با کیفیت انجام‌می شود.

 

قاسمی فرزاد در ادامه بر نظارت مستمر بر قیمت ها در ایام‌منتهی به عید نوروز و تعطیلات تاکید کرد و گفت: با فعالیت مستمر گشت های نظارتی،  بروضعیت بازار، کیفیت کالاها و قیمت‌ها نظارت خواهد شد و تیم‌های نظارتی متشکل از نمایندگان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بازرسی اصناف و تعزیرات حکومتی با متخلفین برخورد قانونی خواهند کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های مسئول در بخش تنظیم بازار باید با تامین کالاهای ویژه شب عید و عرضه در زمان مناسب، از افزایش کاذب قیمت ها جلوگیری نمایند.ساماندهی شبکه توزیع و نظارت بر عملکرد آن، به منظور دسترسی به موقع اقلام مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال و شب عید باید با جدیت صورت گیرد.

 

در این جلسه، همچنین بر ضرورت هماهنگی سازمان میوه و تره بار، اتاق اصناف و اتحادیه های بارفروشان به منظور ایجاد شبکه مناسب برای توزیع میوه در بازار تاکید شد.

 

یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه، موضوع تنظیم بازار تخم مرغ بود که با توجه به اعلام آمادگی شرکت پشتیبانی امور دام، برای تامین تخم مرغ مورد نیاز، مقرر شد توزیع تخم مرغ در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های عرضه مستقیم  و واحدهای صنفی منتخب انجام شود تا با افزایش عرضه، کاهش قیمت صورت گیرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------