آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,رضا رحمانی

وزیر صنعت: خودروسازان باید رضایت مشتریان را کسب کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبالغ دریافتی براساس قیمت خودروهای پیش فروش شده به روز می شود و خودروسازان باید با پرداخت سود و…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


لکه نفتی سانچی به سواحل ژاپن رسیداخبار,اخبار اقتصادی,نفتکش سانچی

گارد ساحلی ژاپن روز جمعه اعلام کرد لکه نفتی مربوط به سانچی که بدترین فاجعه نفتکش جهان در چند دهه اخیر شناخته شده، ممکن است به سواحل این کشور رسیده باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، یک مقام گارد ساحلی ژاپن گفت: توده های نفت سیاه به سواحل جزیره آمامی اوشیما رسیده اند. مقامات در حال بررسی هستند تا معلوم شود آیا این لکه های نفتی مربوط به نفتکش سانچی هستند که ماه گذشته در دریای چین شرقی غرق شد.

 

آمامی اوشیما بخشی از مجمع الجزایری است که شامل اوکیناوا است و به خاطر سواحل بکر و سیستم صخره ای معروف است.

 

نفتکش سانچی بیش از دو هفته قبل غرق شد و نگرانیهایی را نسبت به آسیبهای احتمالی به اکوسیستم دریایی برانگیخت.

 

پیکر دو نفر از ملوانان در داخل کشتی و یک پیکر دیگر در نزدیکی این کشتی پیدا شد و جان باختن ۲۹ خدمه دیگر سانچی تایید شده است.

 

دولت چین پیش از این اعلام کرده بود که نفتکش سانچی دو لکه نفتی بر جای گذاشته است. سانچی که حامل حدود یک میلیون بشکه میعانات (نفت فوق سبک) از ایران به مقصد کره جنوبی بود، پس از انفجارهای متعددی که بدنه کشتی را ضعیف کرد، غرق شد.

 

وزارت محیط زیست ژاپن ماه میلادی گذشته اعلام کرده بود احتمال اندکی می دهد که این لکه نفتی به سواحل ژاپن برسد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------