آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,خان کرمی

خان کرمی: فروش تحویل فوری چهار محصول ایران خودرو مشمول قیمت گذاری نیست

قیمت گذاری چهار محصول ایران خودرو با توجه به رنج قیمت رقابتی و وجود رقبای کافی در بازار از مدت ها قبل، مشمول قیمت گذاری…


جهش قیمت‌ها در بازار مسکن پیش بینی می‌شود؟اخبار,اخبار اقتصادی,افزایش قیمت مسکن

اگر به تورم در کشور، کاهش ارزش پول و فضای اقتصادی کشور نگاهی داشته باشیم می بینیم که روند رشد قیمت مسکن مانند همه چیز در کشور کاملا طبیعی است و به عوامل وابسته به آن ارتباط دارد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اتاق تهران، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و کارشناس مسکن می گوید افزایش قیمت مسکن درماه های گذشته به دنبال رشد قیمت مواد اولیه و عوامل وابسته به مسکن اتفاق افتاده است و کاملا روند طبیعی را داشته است. محمد امیرزاده می گوید:« ما در ماه های گذشته هیچ جهشی را در بخش مسکن در کشور شاهد نبوده ایم و در آینده هم جهش ناگهانی و چند برابر شدن قیمت ها را شاهد نخواهیم بود بلکه رشد کنونی بسیار طبیعی است و تنها به دلیل گران شدن مواد اولیه، هزینه کارگر و... اتفاق افتاده است.»

 

براساس گزارش بانک مرکزی در ماه های گذشته حدود ۱۰ درصد به صورت میانگین به قیمت مسکن در کشور افزوده شده است و این روند پیش بینی می شود در ماه های آینده سال نیز تا ۱۰ درصد دیگر ادامه داشته باشد. رئیس اتحادیه مسکن چندی پیش گفته بود:« پیش‌بینی ما از نیمه دوم سال افزایش معاملات است که معمولا این افزایش با افزایش نسبی قیمت نیز همراه است که پیش‌بینی ما حدود ۱۰درصد است.»

 

اما این افزایش قیمت ها به اعتقاد امیرزاده کاملا طبیعی است، او می گوید:« اگر به تورم در کشور، کاهش ارزش پول و فضای اقتصادی کشور نگاهی داشته باشیم می بینیم که روند رشد قیمت مسکن مانند همه چیز در کشور کاملا طبیعی است و به عوامل وابسته به آن ارتباط دارد. در ماه های گذشته آهن در کشور گران شده است، سیمان افزایش قیمت داشته و مابقی چیزها هم به همین شکل خب آیا نباید انتظار افزایش قیمت مسکن را داشت؟»

 

او با اشاره به اینکه افزایش قیمت کنونی به معنی جهش قیمت نیست، می گوید:« ما اصلا انتظار جهش های ناگهانی که در بازار مسکن پیش از این و چندین سال قبل اتفاق افتاد را نداریم زیرا مهاجرت ها به تهران و شهرهای بزرگ تا حدود زیادی کنترل شده است، رشد جمعیت بسیار کاهش پیدا کرده، ازدواج ها و نیاز به مسکن های جدید کم است و همه این ها عواملی است که باعث می شود انتظار افزایش ناگهانی قیمت ها را نداشته باشیم.»

 

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می گوید:« پیش بینی ها این است که در آینده روند رشد قیمت ها بسیار آرام و با حرکتی وابسته به گران شدن مواد اولیه ساختمانی پیش برود و نباید کسی نگران جهش های چند برابری باشد. به اعتقاد من الان ما نمی توانیم بگوییم که مسکن گران شده است زیرا افزایش قیمت طبیعی خود را داشته و اسم این را گرانی نمی گذارند؛ اگر انتظار داریم که همه چیز در کشور گران شود ولی مسکن ثابت بماند این غیر ممکن و غیر طبیعی است.»

 

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا مسکن از رکود خارج شده است؟ می گوید: « به نظر من مسکن یک حرکت آرامی داشته و در ادامه هم خواهد داشت ولی موج حرکتی را شاهد نبوده این و اگر خروج از رکود را از سکونی که در آن بودیم به حرکت در نظر بگیریم بله این اتفاق افتاده و ادامه خواهد داشت ولی اوج سرمایه گذاری را در این زمینه نخواهیم دید و سرمایه گذاری جیدد را آنچنان نمی بینیم. در نظر هم بگیرید واحدهای خیلی زیادی ساخته شده اند که الان سرمایه گذاران در حال فروش همان واحدها هستند.»

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------