آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,نفت

عربستان چگونه در تله نفتی خود گرفتار شد؟

پس از کاهش ۵۰ درصدی صادرات نفت عربستان به آمریکا، ارزش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی این کشور هم بیش از ۸۳ میلیارد دلار کاهش…


اولویت 9 در دستور کار دریافت ارز مبادله‌ای/کالاهای اولویت 10 همچنان ثبت سفارش نمی‌شونداخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

اولویت 9 در دستور کار دریافت ارز مبادله‌ای/کالاهای اولویت 10 همچنان ثبت سفارش نمی‌شوند

رییس سازمان توسعه تجارت از پرداخت ارز مبادله‌ای به کالاهای اولویت 9 در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کالاهای گروه 10 فعلا ثبت سفارش نمی‌شوند.

حمید صافدل در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه اولویت اول و دوم ارز مرجع دریافت می‌کنند اظهار کرد: اولویت‌های 3 تا 9 نیز براساس سازو کار دیده شده باید ارز مبادله‌ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای تامین ارز مبادله‌ای اولویت‌های هفت گانه، سازمان توسعه تجارت لیست این کالاها را به بانک مرکزی اعلام و بانک مرکزی هم آن را به شعب و مجموعه مرکز مبادله‌ای ارزی براساس برنامه زمانبندی که دارد برای پرداخت ارز اعلام می‌کند.

رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه اخیرا اولویت 8 نیز توسط مرکز مبادله‌ای تامین ارز می‌شود تصریح کرد: در هفته‌های قبل پس از اعلام کالاهای اولویت 8 از سوی سازمان توسعه تجارت به مرکز مبادله‌ای ارزی این گروه‌ کالایی برای دریافت ارز مبادله ای در دستور کار قرار گرفته و تامین ارز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت 9 نیز به زودی ارز مبادله‌ای دریافت خواهد کرد، گفت: سازمان توسعه تجارت فهرست کالاهای اولویت 9 را برای دریافت ارز مبادله‌ای به بانک مرکزی اعلام کرده است.

صافدل در این باره افزود: در حال حاضر نیز بانک مرکزی در حال فراهم کردن ساز و کار تامین ارز مبادله‌ای این اولویت کالایی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کالاهای اولویت 9 به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود تصریح کرد: ممکن است در هر اولویتی کالاهای آن به کشور قاچاق شود که ستاد مبارزه با قاچاق علت آن را بررسی و راه‌های مبارزه با قاچاق را مسدود می‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اولویت‌های 3 تا 9 به طور قطع ارز مبادله‌ای دریافت می‌کنند گفت: در حالی که کالاهای اولویت 9 در دستور کار دریافت ارز مبادله‌ای قرار دارند و زمان پرداخت ارز به آنها به زودی اعلام می‌شود ولی گروه‌های کالای اولویت 10 فعلا ثبت سفارش نمی‌شوند./ایسنا

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------فروشگاه 3