آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

پاسخ متقابل چین به جنگ تعرفه‌ای آمریکا/ وضع تعرفه ۶۰ میلیارد دلاری

چین اعلام کرد در پاسخ به اعمال تعرفه جدید آمریکا بر کالاهای وارداتی از این کشور، بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نرخ تورم خوراکی‌ها ۱۱.۲ درصد شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نرخ تورم گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات " در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۱.۲ درصد رسید.

به گزارش تسنیم، مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم کالا‌ها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در دوازده ماه منتهی به مرداد 96 نسبت به دوره مشابه قبلی 7. 7 درصد است که نسبت به همین داده‌ها در تیر 1396 برابر 1. 0 واحد درصد افزایش یافته است.

 

شاخص کل (بر مبنای100=1390) در مرداد 1396 عدد 249.6 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش داشته است.

 

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ( تورم نقطه به نقطه ) 8.1 درصد است که نسبت به همین داده ها و اطلاعات در ماه قبل 0.8 واحد درصد کاهش یافته است.

 

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به 304.6 رسید که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

شاخص گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات " نسبت به ماه مشابه سال قبل 11.0 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل 11.2 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر 1396 (11.0 درصد)، 0.2 واحد درصد افزایش یافته است.

 

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد 302.7 رسید که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل 11.1 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 11.3 درصد است.

 

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در مرداد ماه به 230.7 رسید که نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش داشته است.

 

افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.8 درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مرداد ماه 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 6.2 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه 1396 (6.2 درصد)، تغییری نداشته است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------