آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,استیو منوچین

آمریکا: به خریداران نفت ایران معافیت می‌دهیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه ای اعلام کرد: به خریداران نفت ایران معافیت می‌دهیم. به گزارش مهر، استیو منوچین وزیر…


التهاب بازار ارز در حال تعدیل استاخبار,اخباراقتصادی وبازرگانی,ولی‌اله سیف

به اعتقاد رئیس کل بانک مرکزی به نظر می‌رسد یک التهابی از یک یا دو ماه گذشته در بازار ارز پیش آمد که در حال تعدیل شدن است و به سمتی پیش می‌رود که در آن حبابی نباشد.

به گزارش ایسنا،  ولی‌اله سیف امروز در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع خبرنگاران گفت: بازار ارز شرایط خاص خود را طی کرده و بانک مرکزی بر این روند نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که التهاب بازار ارز که از یک یا دو ماه گذشته پیش آمد در حال تعدیل شدن است و هم‌اکنون به شرایطی می‌رسد که حبابی نباشد.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد یکسان‌سازی نرخ ارز تشریح کرد: ما قرار گذاشتیم که نرخ ارز یکسان‌سازی شود و این موضوع قطعا عملیاتی خواهد شد. اما چون در ارتباط‌های بین بانکی با برخی از کشورها کمبودهایی داریم به مشکلاتی برخوردیم.

سیف افزود: ما نیاز به مانور کامل در منابع ارزی‌مان داریم، در حالی که ذخایر ارزی کشور در حد کافی وجود دارد، محدودیت‌هایی در مقاطعی ایجاد می‌شود که وقفه ایجاد خواهد کرد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------