آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت گوشت

نماینده مجلس: چرا قیمت گوشت به 100 هزار تومان رسیده؟

۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و خوراک دام و طیور تخصیص یافت و اگر این تخصیص ارز و واردات به درستی انجام…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


التهاب بازار ارز در حال تعدیل استاخبار,اخباراقتصادی وبازرگانی,ولی‌اله سیف

به اعتقاد رئیس کل بانک مرکزی به نظر می‌رسد یک التهابی از یک یا دو ماه گذشته در بازار ارز پیش آمد که در حال تعدیل شدن است و به سمتی پیش می‌رود که در آن حبابی نباشد.

به گزارش ایسنا،  ولی‌اله سیف امروز در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع خبرنگاران گفت: بازار ارز شرایط خاص خود را طی کرده و بانک مرکزی بر این روند نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که التهاب بازار ارز که از یک یا دو ماه گذشته پیش آمد در حال تعدیل شدن است و هم‌اکنون به شرایطی می‌رسد که حبابی نباشد.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد یکسان‌سازی نرخ ارز تشریح کرد: ما قرار گذاشتیم که نرخ ارز یکسان‌سازی شود و این موضوع قطعا عملیاتی خواهد شد. اما چون در ارتباط‌های بین بانکی با برخی از کشورها کمبودهایی داریم به مشکلاتی برخوردیم.

سیف افزود: ما نیاز به مانور کامل در منابع ارزی‌مان داریم، در حالی که ذخایر ارزی کشور در حد کافی وجود دارد، محدودیت‌هایی در مقاطعی ایجاد می‌شود که وقفه ایجاد خواهد کرد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------