آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,محسن صالحی نیا

معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو ی داخلی افزایش نیافته و با توجه به اینکه تصمیمی در این باره وجود…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


سود سه ساله سهام عدالت پرداخت می شود



 

 

سود سه ساله سهام عدالت پرداخت می شود

 

مدیر عامل اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با بیان اینکه ارزش این سهام افزایش یافته و سود آنها محفوظ است، به مردم اطمینان داد: سود این سهام از سال ۸۷ به بعد به صاحبان آن پرداخت می شود و هموطنان به هیچ وجه نگران این موضوع نباشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش پاک بین در گفتگویی رادیویی گفت: سود سهام عدالت سالهای ۸۵ و ۸۶ پرداخت شده است و مشمولان مرحله اول ۲ بار و بعد از آن هم یک بار سود سالانه ۴۰ هزار تومان را دریافت کرده اند و بقیه هم به عنوان بدهی به دولت پرداخت شد.

وی درباره علت تاخیر در پرداخت سود سهام سالهای بعد افزود: براساس قانون تجارت شرکتهای سرمایه پذیر گاهی تا ۱۶ ماه بعد از پایان سال مالی مهلت دارند این سود را به شرکتهای سهام عدالت پرداخت کنند و برخی شرکتها نیز بدهکار هستند.

پاک بین اظهارداشت: براساس مقرراتی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و همچنین در سازمان خصوصی سازی تاکید شده است، قبل از پرداخت سود سهام عدالت باید از منابع سود دریافت شده همه بدهی ها بابت اقساط شرکت های مشمول سهام عدالت به خزانه واریز شود که این موضوع باعث تاخیر شده است.

وی با بیان اینکه همه سود سالهای معوقه پرداخت خواهد شد، افزود : از مجلس و دولت می خواهیم با اصلاح قوانین و مقررات این بخش شرایطی را فراهم کنند که سود سهام عدالت بموقع یا با حداقل تاخیر زمانی به صاحبان آن پرداخت شود.

کل مشمولان سهام عدالت در قالب ۶ دهک، جمعیت ۴۲ میلیون نفری را تشکیل می دهند که از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شرکت های دولتی در سالهای ۸۴ تا خرداد ۹۰ بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان مربوط به سهام عدالت است..... /  خبرگزارى مهر

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------



----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------