آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بورس تهران

تئوری توطئه در بورس تهران

طی دو هفته گذشته و با آغاز ریزش قیمت سهام، بسیاری از فعالان به‌دنبال پاسخ چرایی این اتفاق بودند. یکی از روایت‌های اصلی بر…


گوشت گوسفندی ارزان شد  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, گوشت گوسفندی

ملکی از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 36 تا 37 هزار تومان به مغازه دار و 39 تا 40 هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

 

به گفته وی؛ افزایش واردات گوشت قرمز از مهم ترین علل کاهش و تعادل قیمت در بازار به شمار می رود.

 

ملکی ادامه داد: توزیع مناسب گوشت های وارداتی در داخل سبب کاهش 4 تا 5 هزارتومانی گوشت داخلی نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

 

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که نرخ ران و گردن در قصابی ها همچنان بالاست، بیان کرد: در شرایط کنونی نرخ منطقی هر کیلو ران خالص 46 تا 47 هزارتومان است و در قصابی های شمال شهر با قیمت های بالاتر عرضه می شود که این نرخ ملاک نیست.

 

وی با اشاره به اینکه پرورش گوسفند و گوساله های لاکچری صحت ندارد، افزود: با توجه به آنکه تولید، توزیع و نگه داری دام تحت نظارت سازمان دامپزشکی و اتحادیه های مربوطه است اما تاکنون هیچ گونه مجوزی مبنی بر پرورش دام های لاکچری توسط ارگان های مربوط صادر نشده است.

 

ملکی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به آنکه پروانه فعالیت پرورش دام های لاکچری صادر نشده ، جای سوال است که این افراد تحت چه عنوانی قیمت های 700 تا 900 هزارتومان برای هر کیلو گوشت مطرح می کنند.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------