آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,پیش فروش ایران خودرو

طرح پیش فروش 53 هزار دستگاه محصولات ایران خودرو در روز دوم آغاز شد

طرح پیش فروش اینترنتی 53 هزار دستگاه از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو با ثبت نام از مشتریان دارای کد ملی با رقم سمت راست دو…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


افزایش قیمت طلای سیاه در بازار جهانی  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت طلای سیاه

اواخر روز گذشته به علت خبر انفجار در خط لوله نفت خام لیبی، قیمت نفت به بالاترین رقم طی ۲ سال و نیم گذشته رسید.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از رویترز، قیمت نفت اواخر روز گذشته به علت خبر انفجار در خط لوله نفت خام لیبی به بالاترین رقم 2 سال و نیم گذشته رسید. البته اثر افزایشی این انفجار با ازسرگیری صادرات نفت از طریق خط لوله فورتیز خنثی شد.

 

در معاملات امروز قیمت نفت برنت با 24 سنت کاهش 66.78 دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا با 16 سنت کاهش 59.81 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

 

نفت برنت روز گذشته برای نخستین بار از می 2015 تاکنون به بالای 67 دلار و نفت خام آمریکا برای نخستین بار از ژوئن 2015 تاکنون به بالای 60 دلار رسید.

 

همچنین ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی تضعیف و ارزش دلار کانادا و استرالیا تقویت شد که از عوامل روز گذشته تقویت قیمت نفت بود.

 

اولیور جاکوب، تحلیلگر پتروماتریکس در این رابطه گفت: تایید فعال شدن دوباره فورتیز، پتانسیل ممانعت از افزایش قیمت برنت را دارد.

 

گفتنی اسـت؛ فعالیت‌های تجاری به علت تعطیلات کریسمس محدود و کم بود.

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------