آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,کارت‌ سوخت‌

نحوه دریافت کارت‌های سوخت‌ برگشت خورده اعلام شد

نحوه دریافت کارت‌های سوخت‌ برگشت خورده خودروها و موتورسیکلت‌های شماره‌گذاری شده در سال های ۹۳ تا ۹۷ اعلام شد. به گزارش مهر…


رشد ۵۰ درصدی قیمت نفت از اواسط سال ۲۰۱۷  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی ,قیمت نفت

قیمت نفت آمریکا در آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۷ تحت تاثیر کاهش غیرمنتظره تولید و کاهش ذخایر تجاری این کشور به بالاترین سطح از اواسط سال ۲۰۱۵ تاکنون صعود کرد.

 به گزارش ایسنا، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۶ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی معاملات روز گذشته، به ۶۰.۳۰ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از ژوئن سال ۲۰۱۵ بود.

 

در بازارهای جهانی، نفت برنت نیز از ادامه کاهش تولید اوپک و غیراوپک حمایت شد و افزایش یافت. بهای معاملات آتی نفت برنت با ۴۵ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش، به ۶۶.۶۱ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت هفته جاری برای نخستین بار از ماه مه سال ۲۰۱۵ به ۶۷ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از مه سال ۲۰۱۷ بود.

 

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون برنت ۱۷ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۱۲ درصد رشد قیمت داشته‌اند با این همه رشد هر دو قیمت پایه از اواسط سال حدود ۵۰ درصد بوده که رشد چشمگیری محسوب می شود.

 

افزایش قیمت وست تگزاس اینترمدیت در روز جمعه تحت تاثیر کاهش غیرمنتظره تولید نفت آمریکا روی داد که طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، به ۹.۷۵۴ میلیون بشکه در روز در هفته گذشته در مقایسه با ۹.۷۸۹ میلیون بشکه در روز در هفته پیش از آن کاهش یافته است.

 

تولید نفت آمریکا همچنان حدود ۱۶ درصد افزایش از اواسط سال ۲۰۱۶ به این طرف نشان می دهد و اکثر تحلیلگران انتظار دارند تولید این کشور تا پایان امسال از مرز ۱۰ میلیون بشکه در روز عبور کند.

 

کاهش ذخایر نفت تجاری آمریکا عامل دیگری بود که از قیمت وست تگزاس اینترمدیت پشتیبانی کرد. طبق آمار رسمی، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ دسامبر، ۴.۶ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۳۱.۹ میلیون بشکه رسید.

 

بر اساس گزارش رویترز، میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا اکنون حدود ۲۰ درصد نسبت به رکورد بالای تاریخی در مارس گذشته کاهش پیدا کرده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------