بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نگاهی به بازار داغ لوازم کریسمس اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

امسال نیز مانند سال‌های گذشته در آستانه جشن سال نو میلادی بازار لوازم کریسمس با تکاپوی زیادی همراه بود و تقاضای این وسایل که در بازار مصرف گسترگی زیادی دارند بالا رفته است. 

به گزارش ایسنا، در روزهای ابتدایی زمستان تردد در خیابان‌هایی که لوازم کریسمس می‌فروشند زیاد شده است و ویترین‌های این مغازه‌ها از از گوی‌های رنگی، عروسک‌های بابانوئل، سرویس چینی، ابزارآلات موزیکال، کارت پستال و درخت کریسمس پر شده است؛ درخت‌هایی که بالاترین قیمت را در میان انواع لوازم کریسمس دارند.

 

بررسی‌ها از این بازار نشان‌ می‌دهد که فروش این محصولات قابل قبول است و بازار کریسمس از گردش مالی نسبتا بالایی برخوردار است.

 

به گفته فروشندگان، به طور معمول فروش وسایل تزئینی سال نو میلادی از اواسط آذر ماه آغاز می‌شود و تا اواسط دی ماه ادامه دارد. بیشتر فروشندگان از میزان فروش‌شان ابراز رضایت می‌کنند و برخی‌ از آنها می‌گویند چون فروش این وسایل مقطعی و محدود است، تخفیف چندانی برای کالاها در نظر گرفته نمی‌شود.

 

نگاهی به قیمت مهمترین اقلام پر فروش در ایام کریسمس

 

قیمت درخت کریسمس در اندازه‌ کوچک حدود ۱۵۰ هزار تومان است. در اندازه‌های بزرگ‌تر و بسته به شکل، نوع طراحی، قیمتی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان دارد و قیمت برخی از مدل‌های خاص‌تر درخت کاج به بیش از یک میلیون تومان می‌رسد.  

 

گوی‌های تزئین بنابر نوع‌شان از جمله شیشه‌ای، پلاستیکی، طرح‌دار، رنگی یا تک رنگ در بسته‌های مختلف هشت تا ۱۶ تایی عرضه می‌شود که رنج قیمتی از ۵۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان دارند.

 

چراغ‌های رنگی از دیگر وسایل تزئینات اصلی یک درخت کریسمس به حساب می‌آیند. چراغ‌های رنگی قیمتی بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان دارند و ریسه نخ زری نیز ۷۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

عروسک‌های بابانوئل نیز که تنوع قیمت زیادی دارد، در اندازه‌های کوچک ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان قیمت دارد و در اندازه های بزرگ‌تر بیش از ۲۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

 کلاه بابانوئل هم به قیمت ۲۰ و ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

 همچنین دیگر کالاها مانند عروسک‌های موزیکال قیمتی معادل ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان دارند و در این بین عروسک‌های بادی بزرگ مکانیکی بابانوئل را هم می‌توان پیدا کرد که رنج قیمت آن ۵۰۰  تا یک میلیون تومان است.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

از سوی دیگر ظرف‌های تزئینی سال نو میلادی نیز قیمت‌های متفاوتی دارند. بشقاب‌ها بین ۱۸ تا ۳۰ هزار تومان و لیوان‌های با طرح بابانوئل ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. همچنین نمکدان بابانوئل ۱۸ هزار تومان، جا شمعی بابا نوئل ۲۰ هزار تومان، شمع‌های بسته چهار تایی ۲۰ هزار تومان، گوی شیشه‌ای ۱۸ هزار تومان، شمع معطر ۱۶ هزار تومان و کارت‌ پستال‌ها نیز حدود ۱۲ هزار تومان قیمت دارد.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

نگاهی به این بازار نشان می‌دهد که تقریبا از همه اقشار برای این خرید به مراکز فروش وعرضه لوازم کریسمس مراجعه می‌کنند و صرفا خریداران این لوازم محدود به مسیحیان و ارامنه نمی‌شود و بخش قابل توجهی از خریداران از غیر مسیحیان هستند که از روی علاقه در این بازار حضور دارند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کریسمس

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------