آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو

خودروهای خارجی دپو شده در گمرک از ۱۳ بهمن ترخیص می‌شوند

تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تعین تکلیف خودروهای وارداتی ناشی از ثبت سفارش‌های غیرمجاز، ۲۷ دی در "روزنامه رسمی" منتشر شده…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کپی اطلاعات جعبه سیاه کشتی‌ها تا ساعتی دیگر تمام می‌شود  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,سانچی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که با گشایش پلمب جعبه‌های سیاه دو کشتی حادثه دیده ایرانی و چینی، فرآیند کپی اطلاعات آنها آغاز شده و تا ساعتی دیگر به پایان خواهد رسید. 

هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، صبح امروز با حضور نمایندگان کشورهای ایران و چین و همچنین دو کشور صاحب پرچم پاناما و هنگ‌کنگ، پلمب جعبه سیاه نفت‌کش "سانچی" و کشتی فله‌بر "کریستال" باز شد تا با حضور نمایندگان رسمی تمام کشورهای دخیل در این حادثه فرآیند کپی اطلاعات آغاز شود.

 

به گفته وی با پایان یافتن این فرآیند، در ساعات آینده جلسات بررسی جعبه سیاه در فضای محرمانه آغاز می‌شود تا اطلاعات به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در طول تمام این جلسات نماینده رسمی ایران حضور خواهد داشت تا ابعاد مختلف این ماجرا برای کشورمان مشخص شود.

 

به گفته وی در حال حاضر دو نماینده از سازمان بنادر و دریانوردی در این جلسه حضور دارند.

 

حق‌شناس درباره زمان احتمالی پایان یافتن بررسی گزارش جعبه‌های سیاه نیز بیان کرد: هرچند تخمین زمانی ابتدایی حدود سه ماه است، اما این‌که دقیقا چه زمانی این اطلاعات به طور کامل بررسی شود مشخص نیست و امکان کم یا زیاد شدن زمان آن وجود خواهد داشت. ایران به طور دقیق ابعاد مختلف این حادثه را بررسی می‌کند و تا زمانی که نیاز باشد تمامی اطلاعات ثبت شده در این جعبه‌های سیاه بررسی خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، در روزهای میانی دی‌ماه امسال کشتی نفتکش سانچی ایران در حوالی سواحل شهر شانگهای چین با یک کشتی فله‌بر این کشور برخورد کرد که این حادثه منجر به وقوع انفجارهای پی در پی در کشتی ایرانی و درگذشت تمامی سرنشینان آن شد. سانچی پس از نزدیک به ۱۰ روز سوختن روی آب سرانجام غرق شد تا رسما درگذشت تمام ۳۲ نفر سرنشینان آن تایید شود.

 

در روزهای ابتدایی پس از حادثه یک گروه چهار نفره چینی موفق شد برای حدود نیم ساعت خود را به سانچی برسانند و در کنار پیدا کردن جعبه سیاه، پیکر دو تن از سرنشینان سانچی را بیرون بیاورند.

 

گروه چینی اعلام کرده بالا بودن دمای آسایشگاه ساکنان کشتی و همچنین فضای سمی حاصل از سوختن مواد نفتی اصلی‌ترین دلیل آنها برای عدم ورود به بخش‌های مختلف کشتی و بررسی برای پیدا کردن پیکرهای باقی‌مانده بوده است.

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------