آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو

خودروهای خارجی دپو شده در گمرک از ۱۳ بهمن ترخیص می‌شوند

تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تعین تکلیف خودروهای وارداتی ناشی از ثبت سفارش‌های غیرمجاز، ۲۷ دی در "روزنامه رسمی" منتشر شده…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تخم‌مرغ ۳۵ درصد گران و ۱۱ درصد ارزان شد  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,تخم‌مرغ

تغییرات قیمت تخم‌مرغ در هفته پایانی دی‌ماه نشان می‌دهد که نسبت به ماه مشابه سال قبل تا ۳۵ درصد افزایش قیمت دارد ولی در مقایسه با هفته مشابه در آذرماه سال جاری ۱۱.۸ درصد ارزان شده است. 

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین گزارشی که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در تهران در هفته پایانی دی‌ماه منتشر کرد، نشان می‌دهد که تخم‌مرغ  نیم درصد نسبت به هفته ماقبل ارزان شد و شانه‌ای بین ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۶ هزار تومان فروش رفت.

 

بررسی تغییرات قیمتی این کالا در دوره‌های قبل از این حکایت  دارد که نسبت به هفته پایانی آذرماه ۱۱.۸ درصد کاهش قیمت داشته ولی نسبت به پایان دی ماه سال گذشته ۳۵.۸ درصد گران شده است.

 

بر اساس این گزارش تخم‌مرغ شانه‌ای حدود ۱۴ هزار تومان در سطح شهر فروش رفته در حالی که قیمت در میادین شهرداری تهران ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده است.

 

لبنیات در هفته پایانی دی‌ماه یک درصد نسبت به هفته ماقبل ارزان شد ولی در مقایسه با هفته پایانی آذرماه ۶.۴ درصد افزایش قیمت دارد. میوه‌ها گروهی هستند که بالاترین گرانی را در هفته مورد بررسی داشته و تا ۳.۲ درصد افزایش قیمت دارند. در مقابل سبزی‌های تازه ۱.۸ درصد ارزان شده‌اند.

 

گوشت مرغ ثبات قیمت داشت و هر کیلو حدود ۷۲۷۰ تومان در سطح شهر فروش رفت. گوشت قرمز که افزایش ۱.۳ درصدی داشته است، برای گوشت گوسفند تا ۴۷ هزار تومان و گوشت گاو و گوساله حدود ۴۱ هزار تومان عرضه شد.

 

در سایر گروه‌هاروغن نباتی تغییر قیمتی نداشته ولی قند و شکر تا ۰.۱ و چای تا ۰.۲ درصد گران شد. در گروه برنج نیز افزایش ۰.۱ درصدی و برای حبوبات کاهش ۰.۱ درصد ثبت شده است.

 

متوسط قیمت خرده فروشی کالاهای خوراکی در تهران(ریال) 

  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,تخم‌مرغ

 

  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی,تخم‌مرغ

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------