جدیدترین رده‌بندی از اقتصادهای غیر رسمی/ ایران در رده سی ام

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای تقریباً نصف شد

آمار گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که واردات نفت ایرانی به این کشور در ماه جولای، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از 40…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


جدیدترین رده‌بندی از اقتصادهای غیر رسمی/ ایران در رده سی ام  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی ,صندوق بین‌المللی پول

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی، به بررسی سهم فعالیت‌های غیر رسمی در اقتصاد ۱۵۸ کشور پرداخت.

به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است که نتایج بررسی فعالیت‌های اقتصاد در سایه ۱۵۸ کشور در بازه زمانی سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۵، نشان می‌دهد که متوسط فعالیت اقتصاد غیر رسمی از اقتصاد جهان در این سال‌ها برابر ۳۱.۹ درصد بوده است.

 

در ایران، ۳۱.۱ درصد از  کل فعالیت‌های اقتصادی را فعالیت های غیر رسمی تشکیل داده است که نشان می دهد سهم اقتصاد در سایه از کل اقتصاد ایران، کمتر از متوسط جهانی است و در بین ۱۵۸ کشور مورد بررسی، ایران در رده سی ام قرار دارد.

 

این گزارش می‌افزاید: اقتصاد در سایه، که با نام‌های مختلفی چون اقتصاد پنهان، اقتصاد خاکستری و اقتصاد سیاه شناخته می‌شود، به فعالیت‌های اقتصادی در سایه اشاره دارد و شامل تمام فعالیت‌های اقتصادی است که به دلیل مسائل مالی، قانونی یا نهادی از مقامات رسمی مخفی است که اگر با فعالیت‌های قانونی جمع شود، تولید ناخالص داخلی به دست می‌آید.

 

در این رده‌بندی، بولیوی که ۶۲.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را اقتصاد در سایه تشکیل می‌دهد، بدترین عملکرد را دارد و پس از آن کشور آفریقایی زیمباوه با سهم بیش از ۶۰ درصدی قرار دارد.

 

از طرف دیگر، اتریش که ۸.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را اقتصاد غیررسمی تشکیل می‌دهد، بهترین کشور جهان و پس از آن سوئیس با ۷.۲ درصد قرار دارد. 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------