بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و ناآرامی‌های اخیر از دلایل افزایش قیمت ارز بود/قیمت‌ها باید متناسب با نرخ تورم تعدیل شوند  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,نرخ سود سپرده‌

کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و ناآرامی‌های اخیر از دلایل افزایش قیمت ارز بود/قیمت‌ها باید متناسب با نرخ تورم تعدیل شوند 

عضو هئیت نمایندگان اتاق تهران گفت: مشکل کنونی کسری منابع ارزی نیست بلکه تقاضای فیزیکی در بازار است زیرا کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی، ناآرامی‌های اخیر در کشور و انگیزه افراد برای حفظ منابع ارزی باعث شد تا تقاضا در بازار افزایش پیدا کند.

 

عباس آرگون، عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و نایب‌رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه این اتاق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر تولیدکنندگان اظهار داشت: هنوز تاثیر افزایش نرخ دلار برای تولیدکنندگان مشخص نیست و قیمت‌ها ثبات خود را پیدا نکرده‌اند و مشخص نیست نرخ‌ها در همین قیمت‌ها باقی‌خواهد ماند و یا اینکه روندی کاهشی به خود می‌گیرند.

 

وی افزود: مهم این است که قیمت دلار به قیمت واقعی خود برسد که هم تولیدکننده داخلی متضرر نشود و هم صادرکننده منتفع شود.

 

آرگون خاطر نشان کرد: قیمت‌ها باید متناسب با نرخ تورم در کشور تعدیل شوند تا تولیدکنندگان داخلی هم متضرر نشوند.

 

وی در مورد علت افزایش بهای دلار طی هفته‌های گذشته نیز گفت: کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی ‌باعث شد تا منابع مالی به سمت دلار سوق پیدا کند.

 

وی گفت: مشکل کنونی کسری منابع ارزی نیست بلکه تقاضای فیزیکی در بازار است زیرا ناآرامی‌های اخیر در کشور و انگیزه افراد برای حفظ منابع ارزی باعث شد تا تقاضا در بازار افزایش پیدا کند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------