بازگشت نفت ۱۰۰ دلاری بعید نیست

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , ماهی‌گیران چینی

ماهی‌گیران چینی و داستان جدید در آب‌های ایران+ توضیحات سازمان بنادر

چند ماه پس از برخی گمانه‌زنی‌ها و خبرهایی که درباره حضور غیرقانونی صیادان چینی در آب‌های ایران به وجود آمده بود، بار دیگر…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بازگشت نفت ۱۰۰ دلاری بعید نیست اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , نفت
دو سال قبل، بزرگترین کشور تولید کننده نفت در اروپای غربی گفته بود، کسی نباید روی بازگشت نفت ۱۰۰ دلاری حساب کند. اما اکنون نروژ موضع خود را تغییر داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، دو سال قبل، بزرگترین کشور تولید کننده نفت در اروپای غربی گفته بود، کسی نباید روی بازگشت نفت 100 دلاری حساب کند. اما اکنون نروژ موضع خود را تغییر داده است.

 

ترجه سوویکنس، وزیر نفت و انرژی نروژ گفت: «اصلا بعید نیست که ما مجددا شاهد نفت 100 دلاری باشیم.»

 

به لطف موفقیت اوپک و متحدانش در اجرای توافق کاهش تولید، قیمت نفت در طی هفته های گذشته به بالای 80 دلار در هر بشکه رسیده است. اما پس از آنکه عربستان و روسیه هفته گذشته این سیگنال را ارسال کردند که ممکن است در اواخر امسال تولید خود را افزایش دهند، قیمت نفت به حدود 75 دلار کاهش یافته است. به گفته وزیر نفت نروژ، این کاهش قیمت احتمالا موقتی است، زیرا بازار جهانی نفت هنوز تاثیرات کامل کاهش شدید سرمایه گذاری های نفتی در طی 3 سال گذشته را احساس نکرده است.

 

وی افزود: «به دلیل سرمایه گذاری کم در یک بازه زمانی، این امکان وجود دارد که میزان تقاضا بیش از میزان تولید شود.»

 

دولت نروژ، قیمت نفت در بودجه سال 2018 را 62 دلار و 50 سنت در نظر گرفته است. اما به گفته وزیر انرژی نروژ این برآورد «خیلی محتاطانه» است.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------