بهمنی: خاوری قبل از فرار بازجویی شده بود  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , بهمنی
محمود بهمنی گفت:دو تابعیتی بودن خاوری بعد از افشای پرونده سوء استفاده بزرگ معلوم شد. 

محمود بهمنی ، رییس کل سابق بانک مرکزی با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرآنلاین، افزود: بانک ها خود ناظرانی برای رسیدگی به تخلفات دارند اما وقتی مدیرعامل خود آلوده می شود، وای به حال بقیه.

 

وی با تاکید بر اینکه اتفاقات رخ داده در این پرونده برایش بسیار ناگوار بود، گفت: هر چند بشر هر آن ممکن است خطا کند اما در مورد پرونده ای که آقای خاوری در آن دخیل بود وضعیت فرق می کرد. به هر حال وی بیش از 30 سال در این سیستم کار کرده بود و به مقام مدیرعاملی رسیده بود، از این رو دخیل بودنش در این پرونده کمی سخت و ناگوار بود.

 

بهمنی در پاسخ به این سوال که از چه ناحیه به عنوان رییس کل بانک مرکزی از این ماجرا خبردار شد، گفت: بانک صادرات گزارشی را در این خصوص برای ما ارسال کرد.

 

او توضیح داد: داستان از این قرار بود که این ها ال سی را خریده بودند. ال سی داخلی بود منتها ما بخشنامه کرده بودیم به بانک ها که خرید "ذینفع واحد" شما سقف دارد و نمی شود بیشتر از 20 درصد سرمایه پایه بانک ها را بخرید. این ها تخلف کرده بودند. تا تخلف برسد طول می کشید چرا که فضا مثل الان آن لاین نبود.

 

رییس کل سابق بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا در مرحله اول شکی به آقای خاوری نشد؟ گفت: مسئولان قضایی در جریان بودند. حتی وی را احضار و بازجویی کردند. فکر می کنم مسئولان قضایی و بانک های درگیر بهتر در جریان هستند.

 

او درباره دیدار خاوری با شمس الدین حسینی نیز گفت: آقایان هستند، می توانید در این خصوص از خودشان سوال کنید. 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------