بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


حجم نوروزی معاملات مسکن در تهراندر ۱۳ روز اول فروردین ماه امسال مجموعا ۵۱ معامله خرید مسکن در مناطق مختلف شهر تهران به ثبت رسید. تحقیقات «دنیای اقتصاد» از حجم نوروزی معاملات مسکن در شهر تهران طی ۱۳ روز اول فروردین نشان می‌دهد مجموعا ۵۱ فقره معامله خرید مسکن در سامانه اطلاعات املاک وابسته به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی به ثبت رسیده است. اطلاعات این سامانه از سامانه رهگیری مسکن استخراج می‌شود که هم‌اکنون منبع آماری گزارش‌های رسمی از وضعیت بازار مسکن شهر تهران محسوب می‌شود.

 

این معاملات هر چند مربوط به مناطق مختلف شهر تهران است اما بیشترین سطح معاملات ثبت شده مربوط به مناطق مصرفی شهر همچون منطقه ۴ و ۵ است؛ با این حال معاملات ثبت شده در ۱۳ روز اول فروردین در این سامانه در متراژ‌های بزرگ‌تر از الگوی غالب تقاضا و همچنین در مناطق شمالی پایتخت(مناطق غیر مصرفی)نیز مشاهده می‌شود. ۵۱ فقره معامله ثبت‌شده در فروردین ماه مربوط به معاملاتی است که در سامانه املاک وابسته به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به ثبت رسیده است؛ به این معنا که ممکن است تعداد بیشتری معامله خرید و فروش مسکن در این مدت در شهر تهران انجام شده باشد که به علت عدم ثبت در این سامانه و سامانه رهگیری معاملات مسکن اطلاعات مربوط به آن هنوز قابل دسترس نیست.

 

عمده معاملات انجام شده در نوروز امسال براساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه مربوط به آپارتمان‌های چند ساله است هر چند تعداد اندکی از معاملات ثبت شده در سامانه نیز به خرید و فروش واحدهای مسکونی نوساز اختصاص دارد.این در حالی است که میانگین قیمت معاملات ثبت شده در این سامانه طی نوروز امسال در هر یک از مناطق با میانگین قیمت مسکن در همان منطقه براساس آخرین آمارهای رسمی از قیمت مسکن، به‌صورت نسبی مطابقت دارد.

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,معاملات مسکن

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------