قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های کمتر از ۱۵ سالگزارش تحولات بازار مسکن در ماه پایانی سال گذشته نشان می‌دهد از مجموع ۱۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی معامله شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ افزایش اندکی را تجربه کرده است، معادل ۵/ ۴۶ درصد معاملات به واحدهای نوساز تا پنج سال اختصاص داشته است. 

 به گزارش دنیای اقتصاد ؛بررسی‌های بانک مرکزی از روند بازار مسکن در اسفند سال گذشته حاکی از آن است که این سهم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۶/ ۴ درصد کاهش داشته و در مقابل به سهم معاملات آپارتمان‌های مسکونی با سن ۶ تا ۱۰ سال افزوده شده است.

 

به‌طوری که سهم خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی ۶ تا ۱۰ سال به حدود ۵/ ۱۵ درصد در آخرین ماه سال گذشته رسیده است. در عین حال این گزارش نشان می‌دهد: در این بازه زمانی حدود نیمی از معاملات خرید و فروش انجام شده در بنگاه‌های املاک به آپارتمان‌های کمتر از ۸۰ مترمربع تعلق داشته، به‌طوری که آپارتمان‌های مسکونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع با سهم ۱۴ درصدی در رتبه نخست قرار گرفته‌اند. همچنین معادل ۷/ ۴۷ درصد از معاملات نیز به آپارتمان با قیمت کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص دارد.

 

  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,پیش فروش سکه

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------