بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


موز به کیلویی ۶ هزار تومان رسید/ قیمت هر کیلو گوجه سبز ۳۰ هزار تومان است  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت میوه‌ها
رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران گفت: قیمت میوه‌ها تغییر ملموسی نداشته اما موز یک بار دیگر به قیمت ۶ هزار تومان رسید و افزایش قیمت داشت.

 حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص قیمت میوه در بازار پس از تعطیلات نوروز اظهار کرد: بازار در تعطیلات با کمبود تقاضا مواجه بود که همین امر باعث کمبود عرضه هم شد و ماشین های حمل بار هم در تعطیلات به سر می‌بردند.

 

وی افزود: قیمت میوه‌ها تغییر ملموسی نداشته اما موز یک بار دیگر به قیمت 6 هزار تومان رسید و افزایش قیمت داشت.

 

صابری در رابطه با خبر قیمت 220 هزار تومانی گوجه سبز نوبرانه خاطر نشان کرد: قیمت گوجه سبز در حال حاضر در میادین میوه و تره بار هرکیلو 30 هزار تومان است و قیمت اعلام شده صحیح نیست.

 

وی افزود: میوه‌های وارداتی موز، آناناس و نارگیل در بازار موجود است اما از فصل انبه گذشته و در بازار وجود ندارد. دو میوه وارداتی جدید، منگوستین و پاپایا هنوز وارد میدان میوه و تره بار نشده است.

 

رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران تشریح کرد: هیچ نوع پرتقالی در ایام عید از هیچ کشوری وارد ایران نشده است و میوه‌هایی که به نام مصری یا چینی به فروش می‌رسد همه داخلی هستند و این تغییر نام تخلف محسوب می‌شود.

 

وی گفت: ما تا خرداد ماه پرتقال در انبارها داریم و به خاطر تغییر آب و هوا عرضه نوبرانه‌ها هم جلو افتاده است و به بازار وارد می‌شود.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------