برای معامله آتی سکه حداقل باید ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعتبار داشت  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  سکه
افزایش قیمت تمام سکه در این روزها باعث شده معاملات مشتقه این سکه نیز با نوساناتی همراه باشد به طوری که بورس کالای ایران حداقل وجه تضمینی که باید معامله گران به صورت اعتبار داشته باشند طی چند روز گذشته چندین بار افزایش یافته و به ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان رسیده است. 

به گزارش ایسنا، طی هفته‌های گذشته طلا و دلار با نوسانات رو به بالا همراه بود و این موضوع قیمت سکه بهار آزادی را در بازار افزایش داد به طوری که قیمت معاملات سکه آتی را نیز که در بورس کالا تحت تاثیر قرار داد. افزایش قیمت قراردادهای آتی سکه طلا باعث شد که وجه تضمین اولیه  این قراردادها طی فروردین ماه ۱۳۹۷ بیشتر و بیشتر شود.

 

همین چند روز پیش بود که  مدیریت توسعه بازار مشتقه اعلام کرد که وجه تضمین اولیه به علاوه تضمین اضافه ۴ میلیون و ۴۰۰ تومان می‌شود اما روز گذشته بار دیگر مدیریت توسعه بازار مشتقه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد این مبلغ به ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

 

بنابر این کسانی که می‌خواهند یک قرارداد آتی سکه ( شامل ۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح امامی) را در بازار مشتقه بورس کالا طی قرارداد آتی معامله کنند، باید حداقل ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان اعتبار  نزد اتاق پایاپای بورس کالا داشته باشند.

 

قرارداد آتی نوعی از معامله مشتقه است که در بورس کالای ایران انجام می‌شود. در این معاملات فروشنده و خریدار قرارداد توافق می‌کنند کالای معینی  را در تاریخ مشخصی در آینده و به قیمت مشخص معامله کنند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------