آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اجتماعی,حق مسکن کارگران

حق مسکن کارگران ۱۰۰هزار تومان شد

با تصویب شورای عالی کار حق مسکن کارگران برای سال ۹۸ از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت. به گزارش تسنیم، جلسه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


شرط خانه اولی برای استفاده از تسهیلات بافت فرسوده حذف شد  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,تسهیلات  مسکن
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از شرط خانه اولی برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده خبر داد.

تسنیم نوشت:هوشنگ عشایری با یادآوری این‌که نرخ سود تسهیلات ­­­بانکی در بافت فرسوده­ از 8 درصد به 6 درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: این کاهش نرخ سود به بانک‌های عامل ابلاغ می‌شود و سپرده‌گذاران از هفته آینده می‌توانند تسهیلات خرید مسکن را با سود 6 درصدی دریافت کنند.

 

وی با بیان این‌که ویژگی مهم صندوق پس انداز یکم این است که­ ­افرادی­ که از این­ تسهیلات استفاده می کنند ­باید­ برای اولین بار­ ­مسکن خریداری کنند­ ، تصریح کرد: البته این محدودیت در بافت های ناکارآمد شهری برداشته شد و هر فردی که سپرده گذاری کرده باشد امکان استفاده تسهیلات 6 درصد خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: فعلا­ کاهش نرخ سود تسهیلات در بافت های ناکارامد شهری تصویب شد و پیشنهاد ما برای کاهش زمان و افزایش دوره اقساط در دستور شورای پول اعتبار است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: از­ 2 سال گذشته که­ صندوق پس انداز یکم­ بازگشایی شد و تقریبا 8 درصد از این صندوق استقبال شد ­اما اکنون­ 31 درصد شده­ است.

 

به گفته عشایری، طی 2 ماه­ ثبت نام در صندوق پس انداز یکم حدود­ ­10 الی 12 درصد رشد کرده است و از زمان کاهش سود تسهیلات روزانه حدود هزار نفر در صندوق پس انداز یکم ثبت نام می کنند که این امر بیانگر استقبال مردم برای دریافت تسهیلات و نوسازی بافت ها است. 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------