آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,درگیری نماینده مجلس با کارمند گمرک

«جای پارک» دلیل درگیری نماینده مجلس با کارمند گمرک

اینکه نماینده محترم مجلس اعلام کرده جلسه با رئیس گمرک از قبل هماهنگ شده و بعدا تغییر یافته بود، صحت ندارد و کارمند انتظامات…


عرضه تازه به بازار مسکن بزرگ‌ متراژبازار واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ طی روزهای اخیر با موج جدیدی از عرضه واحدهای نوساز مواجه شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»،هر چند عرضه نوسازها به بازار واحدهای مسکونی با متراژ بالاتر از ۱۰۰ متر به ویژه واحدهای با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع از ماه‌های قبل همزمان با ورود بازار مسکن به فاز رونق آغاز شده بود اما هم‌اکنون با تثبیت شرایط رونق در بازار ملک موج تازه‌ای از عرضه این واحدها به خریداران شروع شده است.

 به گزارش دنیای اقتصاد؛پیش از این- در ماه‌های ابتدایی رونق- به دلیل افزایش قیمت واحدهای مسکونی مصرفی به ویژه نوسازهای مصرفی و در پی کمبود این واحدها، برخی مالکان واحدهای مسکونی نوساز لوکس که در دوره رکود معاملات بازار مسکن موفق به فروش آپارتمان‌های نوساز و کلیدنخورده خود نشده بودند تلاش کردند با تعدیل شرایط قیمتی و تسهیل شرایط پرداخت، بخشی از واحدهای خود را در رقابت با بازار واحدهای مصرفی به فروش برسانند.

 

این گروه از مالکان تلاش کردند با استفاده از جو ایجاد شده ناشی از رشد ناگهانی قیمت‌ها در بازار فروش واحدهای مسکونی نوساز مصرفی، فاصله قیمت پیشنهادی خود با نوسازهای مصرفی را به کمترین حد ممکن برسانند و از طریق تسهیل شرایط پرداخت، بخشی از متقاضیان بازار واحدهای مصرفی نوساز را جذب واحدهای خود کنند و تا حدی نیز در این زمینه موفق بودند؛ هم ‌اکنون با تثبیت شرایط رونق در بازار مسکن،این دسته از مالکان و سازندگان با مساعد دیدن شرایط بازار برای عرضه نوسازهای لوکس به بازار فروش، این بار واحدهای خود را با سطح بالاتری از قیمت به متقاضیان عرضه کرده‌اند؛ هر چند تحقیقات میدانی حاکی است هنوز هم بازار واحدهای لوکس نتوانسته است آن طور که باید حجم قابل توجهی از متقاضیان و خریداران را به خود جلب کند. با این حال به نظر می‌رسد بازار معاملات این گروه از واحدها نیز به نسبت ماه‌های قبل شرایط بهتری به خود گرفته است.

 

  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بازار مسکن

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------