آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,سهمیه‌بندی بنزین

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه: تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای بررسی موضوع سهمیه بندی بنزین خبر داد و…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کدام عامل در خروج سرمایه های خرد از بورس نقش داشت؟  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  بورس

 

به گزارش خانه ملت به نقل از عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نوشت: بالا رفتن قیمت خوراک شرکت های پتروشیمی در خروج سرمایه های خرد از بورس موثر است.

 

هادی قوامی،درباره وضعیت قیمت ها در بازار ارز گفت: عوامل سیاسی و اقتصادی در نوسانات نرخ ارز تاثیرگذار بوده است که بطور طبیعی نوسانات بازار ارز، بازارهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده است.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وضعیت فضای کسب و کار در نوسانات نرخ ارز موثر بوده چرا که اگر تولید کارخانه ها از رونق برخوردار باشد و شاخص مربوط به سودآوری در حد مناسبی باشد بطور طبیعی نقدینگی در جامعه جذب بخش تولید می شود.

 

لزوم سوق نقدینگی های سرگردان به سوی بازار های مولد اقتصادی

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:اگر تدابیری اقتصادی به نحوی باشد که نقدینگی های سرگردان به سوی بازار های مولد اقتصادی سوق داده شوند بطور طبیعی از رونق بازار سوداگری ارز و رشد کاذب قیمت دلار جلوگیری می شود.

 

قوامی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:نامساعد بودن وضعیت بازار کسب و کار و حتی ایجاد فضای روانی مبنی بر تاثیر خروج آمریکا از برجام، باعث شده تا بازار ارز تحت تاثیر قرار بگیرد.

 

نقدینگی افزایش قابل توجهی یافت

وی ادامه داد:نقدینگی در شروع فعالیت دولت یازدهم در حدود 450 هزار میلیارد تومان بود این در حالی است رقم نقدینگی افزایش قابل توجهی یافته که شامل پول و شبه پول است و باید این نقدینگی به سمت بخش تولید سوق داده شود.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:می توان بخشی از نقدینگی در جامعه را به سوی بازار بورس سوق داد البته بالا رفتن قیمت خوراک پتروشیمی ها در خروج سرمایه های خرد از بورس موثر بوده بنابراین باید برای اتخاذ تدابیر اقتصادی همه جوانب سنجیده شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------