آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اجتماعی,حق مسکن کارگران

حق مسکن کارگران ۱۰۰هزار تومان شد

با تصویب شورای عالی کار حق مسکن کارگران برای سال ۹۸ از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت. به گزارش تسنیم، جلسه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


حمایت وزیر اقتصاد از اصلاحات مجلس در قانون مبارزه با پولشویی  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد گفت: اشکالات فعلی قانون مبارزه با پولشویی با همکاری مجلس رفع شد و این لایحه مورد تایید دولت است. 

به گزارش ایسنا، مسعود کربسیان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با تشکر از کمیسیون‌های مجلس برای اصلاح لایحه قانون مبارزه با پولشویی گفت: جرائم اقتصادی جدید به ویژه پولشویی آثار مخربی در امنیت اقتصادی و سیاسی کشور دارد.

 

وی ادامه داد: اهمیت این مسئله  موجب شد در سال ۱۳۸۶ قوه قضائیه قانون مبارزه با پولشویی را از تصویب مجلس بگذراند و امروز می خواهیم این قانون را اصلاح کنیم. جمهوری اسلامی ایران پولشویی را یک جرم می‌داند و مجازاتهایی را برای آن پیش بینی کرده است.

 

وی با اشاره به اشکالات قانون فعلی مبارزه با پولشویی گفت: این اشکالات شامل تناسب نداشتن جرم پولشویی و مجازاتها، دایره شمول جرم فقط درون کشور بود، رویه‌های اجرایی مناسب برای توقیف اموال پیش بینی نشده بود و ترکیب شورای عالی مبارزه با پول شویی نیازمند تغییر بود که همه این موارد در اصلاحیه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس انجام گرفته و متن این گزارش مورد تایید دولت است.

 

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: ضرورت داشت در لایحه مبارزه با پولشویی فعلی ساختار عملیاتی مبارزه با پولشویی تامین شود و فعالیت‌های اجریی از شورای عالی مبارزه با پولشویی انتزاع یابد و برای تامین نیازهای داخلی در این قانون اصلاحاتی شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------