آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,سهمیه‌بندی بنزین

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه: تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای بررسی موضوع سهمیه بندی بنزین خبر داد و…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بلاتکلیفی مشمولان سهام عدالتی که سود کامل دریافت نکرده‌اند  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,سهام عدالت
در حالی که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده که سود سهامِ تمام مشمولان سهام عدالت که شماره شبای حساب بانکی خود را به درستی در سامانه ثبت کرده‌اند پرداخت شده، تعدادی از مشمولان می گویند که این مبالغ به طور کامل به حسابشان واریز نشده است. 

به گزارش ایسنا، سازمان خصوصی‌سازی در طی ماه‌های گذشته شروع به پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ کرد. این سازمان مدعی شد که تا پایان سال ۱۳۹۶ سود سهام عدالتِ ۱۹ گروه از ۲۰ گروه مشمولان سهام عدالت را به طور کامل پرداخت کرده است.

 

سازمان خصوصی‌سازی به تازگی نیز رسما اعلام کرد که سود سهام عدالت گروه بیستم را هم به طور کامل واریز کرده و تنها مشمولانی سود نگرفته‌اند که شماره شبای بانکی خود را یا نادرست وارد کرده‌اند یا اصلا وارد نکرده‌اند.

 

اما گزارش‌های رسیده به ایسنا نشان از آن دارد که تعدادی از مشمولان سهام عدالت با اینکه در مرحله اول واریز سود، مبلغی را دریافت کرده‌اند، اما در مراحل بعدی هیچ سودی را دریافت نکرده‌اند.

 

نکته قابل توجه اینکه شماره شبای حساب این مشمولان به درستی در سامانه سهام عدالت ثبت و از طرف سازمان خصوصی سازی نیز به تایید رسیده است. به طوری که همانطور که گفته شد در مرحله اول، این مشمولان سود خود را دریافت کرده‌اند. این مشمولان تاکید دارند که شماره شبای بانکی خود را در این مدت تغییر نداده‌اند و این شماره مسدود نیز نشده است.

 

پیگیری‌های ایسنا از سازمان خصوصی‌سازی به اینجا رسید که سازمان خصوصی‌سازی به ایسنا گفت: " در تاریخ اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ ما تمام مبالغ سود سهام را به یکی از بانک‌های عامل (بانک تجارت) واریز کرده‌ایم و بانک عامل نیز قطعا طی ۳ الی ۵ روز سود را به حساب مشمولان واریز کرده است. " اما در پیگیری‌های چندباره ایسنا مشمولان می‌گویند در طی این دوره پرینت صورت حساب خود را از بانک گرفته‌اند، ولی هیچ مبلغی بابت سود سهام عدالت به آن‌ها پرداخت نشده است.

 

مشخص نیست که سازمان خصوصی سازی مبلغی به حساب بانک نریخته یا اینکه بانک عامل این مبالغ را به حساب مشمولان واریز نکرده، اما یکی از مشمولان به ایسنا گفته که بانک عامل که وی در آنجا حساب دارد به مشمول اعلام کرده که اگر سازمان خصوصی سازی بابت سود سهام عدالت مبلغی واریز می‌کرد بانک نیز  آن مبلغ را به حساب مشمول می ریخت.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------