آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,فروش دلار

دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

هر روز به تعداد دلال‌هایی که در حوالی میدان فردوسی قدم می‌زنند اضافه می‌شود. اما سؤال اینجاست که این دلال‌ها، ارز را از کجا…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دفاع رئیس اتاق اصناف از گران فروختن کالاها توسط بازاریان: ارز 4200 تومانی به واردات ندادند،گران شد اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت کالاها
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه گرانی پذیرفته شده است گفت: میان گرانی و گران‌فروشی فرق وجود دارد؛ موضوع گرانی‌های اخیر ربطی به مجموعه بازار کشور ندارد.وقتی گرانی به نوعی پذیرفته شده است و برخی از کالاها از ارز 4200 تومانی خارج شده است و از ارز سایه استفاده می‌کند، اصناف چگونه کالاهای خود را باقیمت بالاتری به فروش نرسانند؟ 

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه گرانی پذیرفته شده است گفت: میان گرانی و گران‌فروشی فرق وجود دارد؛ موضوع گرانی‌های اخیر ربطی به مجموعه بازار کشور ندارد.

 

تسنیم نوشت: علی فاضلی درباره وضعیت افزایش قیمت کالاها در بازار و مشکلات تنظیم بازار در کشور اظهار کرد: ستادهای تنظیم بازار کار خودشان را می‌کنند اما دو تا سه مشکل عمده در این‌باره وجود دارد.

 

وی افزود: نگاه‌هایی است که فکر می‌کند بازار در حال گران‌فروشی است. بین گرانی و گران‌فروشی فرق وجود دارد؛ موضوع گرانی کالاها در بازار ربطی به مجموعه بازار کشور ندارد.

 

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: قرار بود که حامل‌های انرژی گران نشود اما اخیراً 15 درصد قیمت گاز گران شده است، سایر عوامل را نیز باید در نظر داشت.

 

فاضلی گفت: وقتی گرانی به نوعی پذیرفته شده است و برخی از کالاها از ارز 4200 تومانی خارج شده است و از ارز سایه استفاده می‌کند، اصناف چگونه کالاهای خود را باقیمت بالاتری به فروش نرسانند؟

 

وی در پاسخ به اینکه در حال حاضر چند درصد از کالاهای مصرفی مردم و موجود در بازار از ارز رسمی 4200 تومانی و چند درصد از ارز بازار آزاد استفاده می‌کنند، تصریح کرد: آمار مشخصی را در این‌باره ندارم.

 

فاضلی بابیان اینکه تنظیم بازار جامع تری باید داشته باشیم گفت: از همان روز اول به دولت پیشنهاد دادم که بازار آزاد ارز در سایه را باید سازماندهی کنید.

 

فاضلی گفت: درصورتی‌که فعالان اقتصادی ما دستگاه را از خارج از کشور تامین کرده باشند، اکنون برای تامین و نگهداری سالیانه این دستگاه ارز مورد نیاز را باید از کجا تامین کنند؟ با این روند آنها به‌طور مستقیم به بازار ارز قاچاق هدایت می‌شوند.

 

وی افزود: باید در نظر داشت که تنها چند قلم کالا برای تنظیم بازار مورد نیاز نیست، بلکه باید به‌صورت جامع‌تری به این لیست نگاه شود.

 

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: این نقیصه‌ها امروز در حال نشان دادن خود دربازار (و باعث گران شدن قیمت برخی از کالاها شده) است و باید این مشکلات رفع شود.

 

وی تصریح کرد: وجود همه مشکلات یادشده، دال بر این نیست که بازار امروز شاهد این تغییرات (گرانی) باشد و بیشتر این تغییرات علمی نیست و ناشی از شایعات است.

 

فاضلی اظهار داشت: نمی‌توانم بگویم که برخی از فعالیت‌های صنفی به حقوق مردم تعدی و تجاوز نمی‌کنند زیرا 3 میلیون بنگاه داریم و در صورتی که وضعیت معمول دنیا را نیز در نظر بگیرم و تنها 2 درصد تخطی کنند، حجم عظیمی را شامل می‌شود.

 

رئیس اتاق اصناف گفت: من نمی خواهم از این افراد متخطی دفاع کنم اما بازار کشور بازاری سالم و تقریباً قابل اعتمادی است.

 

فاضلی اظهار کرد: مشاهده نکردم که از شعار "باید به اصناف اعتماد کنیم" استقبال صورت گرفته باشد. به بخش اصناف کشور اعتماد نمی‌شود و اعتقادی به این کار نیز وجود ندارد.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------