بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تولید گوشت گوساله بیشتر بود یا گوسفند؟/ کاهش ٤ درصدی تولید گوشت در کشتارگاه‌های رسمی اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  گوشت گوساله

 وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال ١٣٩٦ در مجموع ٤٢٩ هزار تن گزارش شده است. 

به گزارش خبرآنلاین، چكیده آمار كشتار دام كشتارگاه‌های كشور مربوط به سال ١٣٩٦ منتشر شد. بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در كشتارگاه‌های كشور طی سال ١٣٩٦ در مجموع ٤٢٩ هزار تن گزارش شده است كه سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

 

سهم گوشت گاو و گوساله با ٢٢٣ هزار تن وزن لاشه حدود (٥٢ درصد)، گوسفند و بره با ١٦٢ هزار تن (٣٧,٦ درصد)، بز و بزغاله با ٣٤ هزار تن ( ٧,٨درصد) و سایر انواع دام‌ها با ١١ هزار تن  (٢.٦درصد) از كل لاشه قابل مصرف بوده است.

 

با اجرای این آمارگیری، هر ساله میزان كشتار انواع دام سبك و سنگین در كشتارگاه‌های رسمی كشور توسط مركز آمار ایران اعلام می‌شود. این آمارگیری از سال ١٣٤٧ هر ساله توسط مركز آمار ایران اجرا و نتایج آن منتشر می‌شود.

 

بر اساس خلاصه نتایج این آمارگیری، در سال ١٣٩٦ تعداد ٣٨٠ كشتارگاه رسمی در سراسر كشور فعالیت داشته‌اند كه حاصل فعالیت آن‌ها ذبح ١٢ میلیون و ٢١ هزار رأس انواع دام بوده است.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  گوشت گوساله

میزان تولید گوشت در سال 1396

مقایسه عملكرد كشتارگاه‌های كشور در سال ١٣٩٦ نسبت به سال ١٣٩٥ موید کاهش ٤ درصدی مقدار تولید گوشت در كشتارگاه‌های رسمی كشور است. کاهش مقدار تولید گوشت نسبت به سال قبل برای گوسفند و بره ٨ درصد، برای بز و بزغاله ٣ درصد، برای گاو و گوساله ٢ درصد و برای گاومیش و بچه گاومیش ٨ درصد بوده است. مقدار تولید گوشت برای شتر و بچه شتر ٣٧ درصد افزایش داشته است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------