بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


چگونگی شناخت واجدان یارانه و بن‌ کالااخبار,اخبار اقتصادی,افراد واجد شرایط گرفتن  یارانه و بن‌ کالا


اخبار اقتصادی - چگونگی شناخت واجدان یارانه و بن‌ کالا

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این وزارتخانه مسئول جمع‌آوری بانک اطلاعاتی خانوارها و ارائه آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت شده است، گفت: بر اساس این بانک اطلاعاتی، اقشاری که دولت قصد دارد به آن‌ها یارانه یا بن کالا ارائه کند توسط خود دولت مشخص می‌شود.

احمد میدری با اشاره به اینکه کلیه تماس‌ها با سازمان‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات خانوارها برقرار شده و کدهای ملی افراد جمع‌آوری شده است،‌ اظهار کرد: ارائه بانک اطلاعاتی برای از بین رفتن همپوشانی‌های ممکن در ارائه یارانه و بن کالا به وزارت رفاه داده شده تا در نهایت کد ملی این افراد در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

وی ادامه داد: هرچند در مورد «سبد کالا» و نحوه توزیع آن‌ها تصمیم‌گیری بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مورد افرادی که قرار است «یارانه» یا «بن کالا» دریافت کنند تصمیم‌گیری بر عهده دولت بوده و وزارت رفاه در این راستا تنها وظیفه ارائه اطلاعات خانوارها را بر عهده دارد.

وی با اعلام اینکه این «بن کالا» در سال جاری به افراد مشخص شده توسط دولت ارائه می‌شود، گفت:‌ افراد با این بن کالا تنها می‌توانند کالا دریافت کنند و هم اکنون در مورد چگونگی الکترونیکی بودن یا کاغذی‌بودن این بن‌ها بررسی‌های لازم در حال انجام است.

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه این بن کالا به چه قشر خانواده‌هایی ارائه می‌شود، گفت: اینکه در مورد چه قشرهایی کالای حمایتی توزیع می‌شود دولت تصمیم‌گیرنده است و پس از تعیین اقشار و بانک‌های اطلاعاتی مختلف توسط وزارت رفاه و ارائه آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه تصمیم‌گیری‌های لازم صورت خواهد گرفت.
اخبار اقتصادی - ایسنا

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------