بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وفای به عهد اوپک در کاهش تولید نفت  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی, اوپک

کشورهای اوپکی خود را برای کاهش نفت و افزایش قیمت، آماده کرده اند.

 به گزارش خبرآنلاین، کویت اعلام کرده است که كشورهاي عضو اوپکی به عهد خود برای کاهش تولید پایبند خواهند بود به طوری که هم اکنون ۶۰ الی ۷۰ درصد کاهشی که تعهد داده بودند، محقق شده است. 

 

وزیر نفت کویت، المرزوک  روز دوشنبه اعلام کرده است، کشورهای عربستان سعودی، امارات، روسیه، کویت، قطر و عراق اعلام کرده اند که نسبت به سال گذشته تولید نفت خود را کاهش داده اند. به گفته وزیر نفت كويت فرآیند کاهش تولید را دنبال كرده و به نظر می رسد که كاهش ها طبق برنامه تا۶ ماه آینده به نتیجه برسد. 

 

المرزوک گفته است امیدوار است کشورهای دیگر نیز برای کاهش تولید خود اقدام کنند. بارکیندو نیز در این نشست گفته است که انتظار داریم کاهش شدیدی در بازار دیده شود، چون افت تولید نشان داده قیمت نفت را افزایش می دهد.

 

کشورهای غیر اوپکی هم برنامه دارند از اول سال ۲۰۱۷ تولید خود را به اندازه ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. آخرین باری که اوپک تصمیم گرفت تولید خود را کاهش دهد، ۷۰ درصد به نتيجه رسيده است. 

 

در حال حاضر برنت با افزایش ۵ سنت، به قیمت ۵۴ دلار و ۹۹ سنت در بازار عرضه مي شود. 

 

وزیر نفت کویت گفته است که نیازی نیست حتما از اول ژانویه همه برنامه كاهش تولید اجرايي شود ، بلكه میانگین ۶ ماهه بايد اجرايي شود.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------