بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وزیر نفت : تصوری از ملی شدن نفت به جز دولتی شدن در دوران مصدق وجود نداشت/ هر جا نفت ملی شد، دولتی هم شد  اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, وزیر نفت

زنگنه گفت: نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان هر جا نفت ملی شد، دولتی شده است.

 بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت و گو با  ایلنا، درباره اینکه برخی ملی شدن صنعت نفت توسط جنبش ملی به رهبری دکتر مصدق را باعث دولتی شدن آن می‌دانند، گفت: درآن زمان نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، تصوری از ملی شدن به جز دولتی شدن آن وجود نداشت.

 

وی افزود: ملی شدن صنعت نفت در جهان، جنبش و جریانی بود که طی آن، دولت‌های ملی جای شرکت‌های چند ملیتی را گرفتند و در این شکی نیست که نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان هر جا نفت ملی شد، به صورت دولتی اداره شده است.

 

زنگنه تصریح کرد: ملی شدن صنعت نفت یک بحث تاریخی است که رخ داده لذا با ملی شدن نفت اگر قرار باشد مالک منابع و مخازن یا تاسیسات نفتی باشیم، در واقع باید شرکتی دولتی هم برای آن ایجاد شود. اگر بخواهیم مسیر دیگری برویم، نام آن راه دیگر ملی شدن صنعت نفت نیست.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------