بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وزیر نفت : تصوری از ملی شدن نفت به جز دولتی شدن در دوران مصدق وجود نداشت/ هر جا نفت ملی شد، دولتی هم شد  اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, وزیر نفت

زنگنه گفت: نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان هر جا نفت ملی شد، دولتی شده است.

 بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت و گو با  ایلنا، درباره اینکه برخی ملی شدن صنعت نفت توسط جنبش ملی به رهبری دکتر مصدق را باعث دولتی شدن آن می‌دانند، گفت: درآن زمان نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، تصوری از ملی شدن به جز دولتی شدن آن وجود نداشت.

 

وی افزود: ملی شدن صنعت نفت در جهان، جنبش و جریانی بود که طی آن، دولت‌های ملی جای شرکت‌های چند ملیتی را گرفتند و در این شکی نیست که نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان هر جا نفت ملی شد، به صورت دولتی اداره شده است.

 

زنگنه تصریح کرد: ملی شدن صنعت نفت یک بحث تاریخی است که رخ داده لذا با ملی شدن نفت اگر قرار باشد مالک منابع و مخازن یا تاسیسات نفتی باشیم، در واقع باید شرکتی دولتی هم برای آن ایجاد شود. اگر بخواهیم مسیر دیگری برویم، نام آن راه دیگر ملی شدن صنعت نفت نیست.

 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------