ظریف: برجام همچنان یک پیروزی برای دیپلماسی جندجانبه است

آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , تهدید آمریکا

تهدید آمریکا: عراق، تحریم ایران را رعایت نکند مجازات می شود

آمریکا عراق را تهدید کرد در صورت عدم پایبندی به اقدامات ضد ایرانی واشنگتن، ممکن است خود نیز در معرض تحریم قرار گیرد. به گزارش ایرنا، 'هدر نوئرت' سخنگوی وزارت امور خارجه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ظریف: برجام همچنان یک پیروزی برای دیپلماسی جندجانبه استاخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

وزیر امور خارجه می‌گوید که علی‌رغم خروج آمریکا از برجام، این توافق همچنان یک پیروزی برای دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه دولت حسن روحانی در سومین سال‌گرد حصول توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵، موسوم به برجام، در توئیتی از این توافق به عنوان پیروزی دیپلماسی چندجانبه نام برد.

 

به نوشته محمدجواد ظریف، «علی‌رغم اقدامات آمریکا، برجام همچنان در سومین سال‌گردش، به‌عنوان پیروزی دیپلماسی چندجانبه باقی مانده است.»

 

وی در ادامه ااین توئیت نوشت که «در حالی که ما می‌دانستیم که ایالات متحده نمی‌تواند برای حفظ قول‌هایش مورد اعتماد قرار گیرد - همان‌طور که اکنون متحدین این کشور نیز دریافته‌اند - برجام ثابت می‌کند که یکجانبه‌گرایی مسموم دولت ترامپ به‌معنای آن است که نمی‌تواند برای احترام به هیچ توافقی مورد اعتماد قرار گیرد.»

 

۲۳ تیر، سومین سال‌گرد حصول توافق هسته‌ای وین بین ایران و ۱+۵ است که ایالات متحده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت سال جاری از آن خارج شد.

 

دولت ایران، بریتانیا، فرانسه و آلمان در کنار روسیه و چین در تلاش‌اند همچنان راهی برای بقای این توافق بین‌المللی بیابند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------