آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,بهرام قاسمی

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات نتانیاهو

سخنگوی وزارت خارجه گفت: رژیم صهیونیستی باید به خوبی دانسته باشد که ایران از چنان توانمندی دفاعی برخوردار است که تعبیر خواب‌های پریشان این کوته بینان کینه توز را چون…


پامپئو: ایران هیچ تمایلی برای تغییر چالش‌های اساسی بروز نداده استاخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پامپئو

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد ایران تا کنون نشانه‌ای از تغییر در سیاستهایش بروز نداده است.

به گزارش تسنیم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه ان بی سی شرکت کرد و در مورد مسائل مختلف از جمله ایران صحبت کرد.

 

در بخشی از این مصاحبه مایک پامپئو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دیدار حسن روحانی و دونالد ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل وجود خواهد داشت یا خیر گفت که ترامپ در هر زمانی از گفتگو با همتای ایرانی خود خوشحال خواهد شد.

 

با اینحال وی مدعی شد که رفتار ایران تا کنون هیچ تمایلی برای تغییر چالش‌های مهم در مقابل دنیا در بر نداشته است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه رفتار ترامپ تا کنون نشان داده که از سنی‌ها بیشتر از شیعیان حمایت کرده و چه تضمینی وجود دارد که آمریکا این پیام را به سمت مسلمانان ارسال نکند به داعش اشاره کرد و گفت که آمریکا سیاست سرسختانه ای در مقابل داعش (که یک گروه سنی است) پیش گرفته است. پامپئو در ادامه گفت که هدف دولت آمریکا حفاظت از شهروندانش بدون توجه به مذهبی است که تهدیدی برای مردم این کشور به شمار می‌رود.

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه درباره نقش روسیه در تمام مسائل منطقه گفت که تا کنون مسکو در مسائل پیش روی آمریکا با این کشور همکاری نداشته است.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------