آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به میز مذاکره‌ای که خودتان برهم زدید، بازگردید

سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی برای تبیین مواضع کشورمان درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در هفتادوسومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دقایقی پیش…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


رییس پارلمان عربی: ایران از گروه‌های معارض بحرینی حمایت می‌کنداخبار,اخبار یاست خارجی,مشعل بن فهم السلمی

رییس پارلمان عربی با طرح ادعاهای بی‌اساس، گفت: ایران در امور داخلی کشورهای عربی به خصوص بحرین و یمن دخالت می‌کند و از حوثی‌ها و معارضان بحرین حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه عکاظ، مشعل بن فهم السلمی، رییس پارلمان عربی در حاشیه دیدار با احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در دبیرخانه عمومی اتحادیه عربی در قاهره، گفت: امت عربی با چالش‌های زیادی مواجه است که امروز در دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب در مورد آن‌ها بحث و گفت‌وگو کردیم.

 

وی افزود: در راس این چالش‌ها تصمیم اخیر آمریکا در مورد به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر و دخالت‌های آشکار ایران در کشورهای عربی به خصوص یمن و بحرین قرار دارد.

 

رییس پارلمان عربی مدعی شد: ایران از حوثی‌ها حمایت تسلیحاتی و موشکی می‌کند و حوثی‌ها با این موشک‌ها عربستان را مورد هدف قرار دادند و این امر نه تنها عربستان و کشورهای حاشیه خلیج‌ (فارس) را تهدید می‌کند بلکه تهدیدی مستقیم برای امنیت و صلح بین‌المللی به شمار می‌رود. همچنین ایران به منظور ایجاد فتنه و هرج و مرج از گروه‌های معارض بحرینی حمایت می‌کند.

 

وی در رابطه با تصمیم اخیر رییس‌جمهور گواتمالا برای انتقال سفارت‌شان از تل‌آویو به قدس، گفت: این اقدام هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد.

 

السلمی همچنین گفت: روسای پارلمان‌های عربی در فوریه 2018 کنفرانسی در رابطه با موضوع مبارزه با تروریسم در قاهره برگزار خواهند کرد و بیانیه‌ای در این رابطه صادر می‌کنند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------