آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , ترامپ

واشنگتن پست: ترامپ بار دیگر در تبیین استدلالش علیه ایران شکست خورد

تارنمای روزنامه واشنگتن پست با اشاره به ناهمگونی آشکار سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در باره ایران ، نوشت: او یک بار دیگر در تبیین استدلال های خود علیه ایران…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


سناتور روس: عامل خارجی در اعتراضات‌های اخیر در ایران نقش دارنداخبار,اخبار سیاست خارجی,قسطنطین کوساچف

رئیس کمیته امور بین‌المللی در شورای فدراسیون روسیه با اشاره به شعارهای تکرار شده در جریان اعتراضات اخیر در برخی شهرهای ایران، نقش عوامل خارجی در این آشوب‌ها را متذکر شد.

به گزارش ایلنا، «قسطنطین کوساچف»رئیس کمیته امور بین‌المللی در شورای فدراسیون روسیه، امروز- یکشنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی»، اظهار داشت که هر چند عوامل داخلی در شکل‌گیری اعتراضات اخیر در برخی شهرهای ایران در جایگاه نخست قرار دارد، ولی عوامل خارجی نیز در پشت پرده این آشوب‌ها قرار دارند.

 

سناتور کوساچف اظهار داشت، عوامل اقتصادی، اجتماعی از جمله میزان بیکاری و تورم پول ملی در ایران از دیگر عواملی هستند بر اوضاع در این کشور تاثیر می‌گذارند ولی با این حال، جایگاه اقتصادی ایران در منطقه پایین نیست.

 

با این حال، این سناتور روسی خاطرنشان کرد، دلایلی وجود دارد که دست‌داشتن عوامل خارجی مشخص در پشت این اتفاقات را تایید می‌کند؛ به‌عنوان مثال شعارهایی در جریان اعتراضات در برخی شهرهای ایران داده می‌شود و در آن، مشارکت‌کنندگان خواستار پایان حمایت ایران از مردم سوریه، لبنان و نوار غزه هستند. این شعارها در واقع انتقاد تند از سیاست خارجی تهران است.

 

رئیس کمیته امور بین‌المللی در شورای فدراسیون روسیه متذکر شد که اعتراضات در ایران آن‌قدر گسترده نیست که مقام‌ها در واشنگتن در اظهاراتی مداخله‌آمیز، خواستار حمایت از معترضان ایرانی شده‌اند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------