آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,خالد بن سلمان

ادعاهای جدید خالد بن سلمان علیه ایران

سفیر ریاض در واشنگتن با اشاره به اینکه تلاش ائتلاف عربی انصارالله را مجبور کرد تا به میز مذاکره بنشینند در صفحه توییتر خود نوشت: امیدوارم حوثی ها به فعالیت های خود به…


باب کورکر: اعتراضات ایران نباید بر سرنوشت برجام تاثیر بگذارداخبار,اخبار سیاست خارجی,باب کورکر

عضو ارشد سنای آمریکا تاکید کرد که اعتراضات اخیر ایران نباید سرنوشت برجام را تغییر دهد و آمریکا باید از درگیر شدن در این موضوع اجتناب کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری کنگره، هیل باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در واکنش به حوادث اخیر در ایران و نیز ارتباط آن با برجام گفت: من امیدوارم که ما بر روی این مساله تمرکز نکنیم و محور این اعتراضات نباشیم. این اقدام فقط به آنها یک نیروی بیرونی می‌دهد تا روی ما متمرکز شوند و توجه مردم را به جای دولت به سمت ما متوجه می‌کند.

 

کورکر همراه با بن کاردین، سناتور ارشد دموکرات در حال تدوین و بررسی اصلاح برجام است.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی تاکید کرده است که حوادث اخیر ایران می‌تواند بهانه‌ای برای ترامپ در راستای عدم تایید پایبندی ایران به برجام و خروج کامل آمریکا از این توافق بین‌المللی باشد.

 

به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه سردار جعفری، فرمانده کل سپاه تاکید کرد: وقتی ملتی در منطقه‌ای پرآشوب پیروز میدان باشد و زمانی که اربابی آمریکا را نپذیرد و به نوچه‌های جیره‌خوار آمریکا حتی نیم نگاهی هم نکند و در کنار مظلوم و مقابل ظالم قرار گیرد باید هم تهدید شود و این تهدیدات همیشه بوده و خواهد بود و ما باید دائما بصیر باشیم.

 

ترامپ در روزهای اخیر پیام‌هایی را در توئیتر در حمایت از ناآرامی‌های ایران منتشر کرده است که اغلب با واکنش منفی کاربران ایرانی و حتی خارجی مواجه شد.

 

این اظهارات در حالی مطرح شده که روز چهارشنبه در اکثر شهرهای ایران مردم در حمایت از دولت و نظام راهپیمایی کردند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------