آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,برجام

گروه بین‌المللی بحران: اروپا با ایجاد یک چتر حمایتی در برابر تحریم‌های آمریکا، بقای برجام را تضمین کند

اندیشکده «گروه بین‌المللی بحران» روز سه شنبه در گزارشی با بررسی دومین سال اجرای برجام، نوشت: اروپا می بایست فرای حمایت لفظی از برجام رفته و بقای آنرا با ایجاد یک چتر…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


جک استراو: در تهران، موضوع آزادی نازنین زاغری را مطرح کردماخبار,اخبار سیاست خارجی,جک استراو

وزیر خارجه پیشین انگلیس روز چهارشنبه گفته در سفرش به ایران برای شرکت در دومین کنفرانس امنیتی تهران، موضوع آزادی یک محکوم امنیتی را مطرح کرده است.

به گزارش فارس، «جک استراو»، وزیر خارجه پیشین انگلیس ادعا کرده در سفر اخیرش به ایران برای شرکت در دومین کنفرانس امنیتی تهران با مقام‌های کشورمان درباره آزادی یک محکوم امنیتی رایزنی کرده است. 

 

«نازنین زاغری راتکلیف»، شهروند ایرانی-انگلیسی که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد، فرودین‌ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد. 

 

سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سرشبکه های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت های مختلفی درراستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.» پرونده زاغری سپس مورد بررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.»

 

«استراو» بعد از بازگشت از تهران در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «پرس اسوسیشن» رایزنی‌های ادعایی در تهران برای آزادی «نازنین زاغری» را «بسیار صمیمی» توصیف کرد. 

 

وی گفت: «دلایل قدرتمندی درباره ضرورت آزادی خانم زاغری راتکلیف و یک زندانی دیگر بنا به ملاحظات بشردوستانه مطرح کردیم.»

 

اشاره وزیر خارجه پیشین انگلیس از «یک زندانی دیگر»، «کمال فروغی» است که مطابق گزارش‌ها در سال 2011 دستگیر و پس از احراز جرم جاسوسی در دادگاه به تحمل هفت سال زندان محکوم شد.

 

به نوشته «پرس اسوسیشن»، «استراو» در پاسخ به اینکه توضیحات او با چه واکنشی همراه شده تصریح کرد ایرانی‌ها به او گفته‌اند در حال بررسی این گزینه (آزادسازی این زندانیان) هستند.

 

وزیر خارجه پیشین انگلیس تصریح کرد: «مسئله مهم این است که این دو نفر هر چه سریع‌تر آزاد شوند.»

 

«استراو» برای شرکت در دومین کنفرانس امنیتی تهران با موضوع «امنیت منطقه‌ای در غرب آسیا، چالش‌ها و روندهای نوظهور» به تهران سفر کرده بود.

 

وزیر خارجه پیشین انگلیس را در این سفر «لورد نورمن لامونت»، نماینده تجاری انگلیس در ایران و «پیتر وستماکوت»، سفیر پیشین انگلیس همراهی کردند.

 

«پرس اسوسیشن» می‌نویسد استراو گفته برای شرکت در این کنفرانس امنیتی به تهران دعوت شده، اما در جریان این سفر دیدارهایی هم با مقام‌های دولت ایران با حضور «نیکلاس هاپتون»، سفیر انگلیس در تهران داشت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------